Dan Held: Po halvingu BTC czeka nas boom na niespotykaną dotąd skalę

Już całkiem niedługo, bo 31 października 2019 roku minie 11 lat, odkąd Satoshi Nakamoto przedstawił światu Bitcoin. Przez długi okres czasu BTC stanowił dla wielu wyłącznie narzędzie Dark Netu. Dziś, wiele narodów upatruje w kryptowalucie szansy na rozwiązanie kryzysów gospodarczych. Dodatkowo, BTC doskonale sprawdza się jako narzędzie do spekulacji, przynosząc inwestorom, jak dotąd, spektakularne stopy zwrotu. Jeszcze bardziej dalekosiężne wizje ma Dan Held, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Kraken. Co może się stać z użytkownikami sieci po halvingu BTC? Posłuchajcie.

W niedawnym podcaście Held przyznał, że Bitcoin jako forma płatności nie jest w tej chwili zbyt dobrym rozwiązaniem. Według niego wiąże się z tym ogromna zmienność cen. Powiedział, że utrzymywanie formy waluty jako jednostki rozliczeniowej, która była bardziej niestabilna niż fiat, byłoby zwyczajnie „kłopotliwe”.

Hiper-Bitcoinizacja i bitcoinowy „super cykl”

Held zasugerował, że po „hiper-bitcoinizacji”, gdy wirtualny zasób miałby ponad pół miliarda lub nawet miliard użytkowników, Bitcoin miałby pierwszeństwo jako rozsądna forma płatności. Ten scenariusz mógłby jednak ziścić się nieco później. Na pewno nie teraz.

W podcaście możemy jednak usłyszeć, że ewentualny „super cykl Bitcoina” może przyspieszyć ten proces. Mówiąc czysto spekulacyjnie Held zauważył, że ostatnie dwa bull-run’y zostały odnotowane po halvingach.

Kolejny halving już za niecały rok. Held twierdzi, że „tło makro” jest teraz zupełnie odmienne o tego, które towarzyszyło poprzednim podziałom nagrody za wydobycie w sieci Bitcoin.

Nadchodzi wielkie „boom”?

Jeżeli międzynarodowi traderzy zaczną postrzegać Bitcoina jako aktywo safe heaven lub nie powiązane tak mocno z ryzykiem (kursu), to mniej więcej w 2020-2021 może czekać nas kolejny cykl wzrostów. Główne wskaźniki wokół protokołu są najczęściej zależne od nastrojów rynkowych i cykli koniunkturalnych. Aczkolwiek w przypadku bardzo pozytywnego nastawienia Bitcoin może zwiększyć swoją popularność z 20 do 40 milionów użytkowników do nawet miliarda.

Mówiąc o popularności Bitcoin w Dolinie Krzemowej, Held stwierdził, że centrum innowacji technologicznych na świecie nie do końca całkowicie rozumie w tej chwili Bitcoin. Jego zdaniem, Dolina Krzemowa postrzega kryptowalutę wyłącznie jako rozszerzenie struktury technologicznej, całkowicie ignorując stojącą za nią ekonomię.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy po halvingu BTC ilość użytkowników sieci diametralnie wzrośnie? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze