Hodler dobra rzecz | Jaki wpływ na kurs BTC ma aktualne ATH bitcoinów z 5-letnim UTXO?

Z niedawnego raportu Delphi Digital możemy dowiedzieć się, że ostatnia zwyżka na rynku bitcoina nie była spowodowana kapitulacją hodlerów. Zamiast tego nowi hodlerzy (rozumiano jaki ci, którzy trzymają BTC od jednego do trzech miesięcy), mogli zainicjować październikowy, gwałtowny spadek ceny. Co ma do tego ATH BTC z 5-letnim UTXO?

Raport Delhi Digital dostarcza ciekawych obserwacji odnośnie aktualnej sytuacji Bitcoina jako kraptowaluty biorąc pod uwagę szereg istotnych czynników. Uwadze firmy nie umknęły fakty odnośnie potencjalnego wpływu bitcoinowych hodlerów na ostatnie ruchy kursu BTC.

W dniach następujących po wyprzedaży nastąpił dodatkowy ruch od nieco starszych posiadaczy hodlujących w przedziałach 6–12 miesięcy i 12–18 miesięcy […]

źródło: Delphi Digital

BTC z pięcioletnim UTXO osiągają najwyższy poziom w historii

W swojej analizie Delphi Digital korzysta z danych „Unspent Transaction Output” (UTXO). Pozwala to na analizę ruchów BTC uwzględniając ostatni czas, kiedy zostały przeniesione. Czas, przez jaki dana ilość bitcoinów pozostaje nieruszona, jest określana jako „wiek UTXO”.

Poniższe opracowanie pokazuje BTC w różnych ujęciach za pomocą różnokolorowych wykresów. Kolor zielony reprezentuje te, które nie były „ruszane” przez co najmniej rok. Czarna linia wskazuje natomiast kurs bitcoina.

W raporcie czytamy:

W tym roku nie było zbyt dużych ruchów ze strony długoterminowych posiadaczy, nawet przez wzgląd na rollercoaster cenowy i sentyment na rynku.

Część podaży, która nie uległa zmianie od co najmniej jednego roku, rozpoczęła rok na poziomie 55,6 procent, osiągnęła najwyższy poziom na koniec kwietnia na poziomie 60,8 procent, a obecnie wynosi 58,3 procent.

Ponadto ilość bitcoinów, które nie zmieniły właściciela przez co najmniej dwa lata, stanowi obecnie 38,7 procent ogólnej podaży w obiegu. Na początku ubiegłego roku było w tej materii 34,6 procent.

Dane Delphi Digital pokazują, że 21,6 procent dostępnych BTC nie uległo przeniesieniu od co najmniej pięciu lat. Oznacza to najwyższy wzrost w historii o 1,1 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Komentując te okoliczności Delphi Digital konstatuje:

Jest to jedna z rzeczy, która odróżnia ten mini-cykl od prawdziwych cykli byków i niedźwiedzi. Nie masz długoterminowych wypłat gotówkowych, ponieważ ceny naprawdę „odlatują”.

Posiadacze długoterminowi będą dyktować cykliczne górne i dolne poziomy, ale to krótkoterminowi inwestorzy będą mieli większy wpływ na ceny wewnątrz cyklu, ponieważ mierzą między innymi przepływ nowych pieniędzy, które wpływają bezpośrednio w kryptowalutową przestrzeń.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Jaki wpływ na kurs bitcoina mają aktualnie hodlerzy? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze