18 milionów bitcoinów wykopanych już dziś! Zostały już “tylko” 3 miliony

4 872
18 milionów bitcoinów, zgodnie z przewidywaniami, zostanie wykopane już dziś! O fakcie przypomniał nam współzałożyciel Morgan Creek Digital Assets – Anthony Pompliano.
https://twitter.com/APompliano/status/1184251842731151360

Zostały 3 miliony!

18 milionów bitcoinów znajdzie się w obiegu od piątku (17.10) – zanotował Pompliano. Przedsiębiorca wpadł na pomysł, aby rozpowszechnić to wydarzenie pod specjalnym hashtagiem na Twitterze oraz innych social media – #3MillionLeft (zostały 3 miliony).

To, że Pompliano tak bardzo zależy na promowaniu tej okazji nie powinno nikogo dziwić, gdyż już w sierpniu stwierdził dla CNBC Squawk Box, że ponad połowę swojego kapitału ulokował w Bitcoinie.

Nadchodzący halving

Zmniejsza się nie tylko liczba bitcoinów, które można wykopać. Przed nami stąpa następny halving sieci Bitcoina. Oznacza to, że po raz kolejny nagrody, które teraz otrzymują górnicy w zamian za zabezpieczanie sieci zmniejszą się o połowę. Przypomnijmy, że obecna nagroda za każdy blok wynosi 12.5 BTC. od 14 maja 2020 roku, będzie to już “tylko” 6,25. W sumie wykopaliśmy już ponad 85% podaży BTC.

Jak się okazuje, społeczność coraz chętniej chce położyć ręce na zakopanym skarbie. Jak podał we wrześniu cointelegraph – sieć Bitcoina zaliczyła kolejny rekord swojej aktywności, przekraczając poziom 102 kwintylionów hashy po raz pierwszy w historii.

Scenariusze wydobycia

Według portalu The Next Web, na wykopanie wszystkich bitcoinów poczekamy sto lat. Istnieją też jednak teorie, które głoszą, że ostatni bitcoin nigdy nie zostanie wykopany. Wszystko przez wzrastającą trudność wydobycia i ciągłe zmniejszanie się nagród. 

Rzeczą, która jednak spędza sen z powiek wszystkim inwestorom i ludziom zainteresowanym wirtualnymi walutami, jest cena. Bitcoin cały czas oscyluje w okolicach $8100 i nie zanosi się na większe wybicie. Wychodzi na to, że dobrym sposobem na poruszenie najpopularniejszej kryptowaluty będzie dołączenie do Pompliano.

Komentarze