Coraz większe inwestycje w kryptowaluty

Według najnowszego raportu przygotowanego przez KPMG (międzynarodową sieć audytorsko-doradczą) tegoroczne inwestycje w kryptowaluty są prawie dwa razy wyższe niż w ubiegłym roku.

Zdaniem analityków odpowiedzialnych za przygotowanie raportu, kluczowe znaczenie dla przyszłych inwestycji może odegrać wprowadzenie regulacji.

Inwestorzy coraz częściej kupują kryptowaluty

Najnowszy raport z serii Raport Pulse of Fintech (H1’21) potwierdza, że coraz więcej firm, funduszy oraz rządów wykazuje zainteresowanie rynkiem fintech. Zainteresowaniem cieszą się nie tylko technologie blockchain, ale również same kryptowaluty. O ile w całym 2020 roku łączna kwota inwestycji wyniosła 2,2 miliarda dolarów, to już teraz sięga 3,7 miliardów. Tym samym, chociaż do końca roku zostało jeszcze kilka miesięcy, to kwota zainwestowana w rynek związany blockchainem i kryptowalutami jest już o prawie 69% większa.

Informacje zebrane w raporcie potwierdzają więc to, o czym na łamach BitHub pisaliśmy wielokrotnie:

Dodatkowo dane zawarte w raporcie KPMG są zgodne z wynikami ankiety przedstawionymi niedawno przez firmę Intertrust. Wzięło w niej udział 100 dyrektorów finansowych zarządzających funduszami hedgingowymi. Z udzielonych przez nich odpowiedzi wynikało, że w ciągu pięciu lat kryptowaluty będą stanowiły nawet 10% aktywów tego typu funduszy. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule: Kryptowalutowe aktywa funduszy hedgingowych.

Kryptowaluty to istotny trend dla inwestorów

Dla inwestorów, którzy do tej pory nie brali pod uwagę ulokowania przynajmniej części swojego kapitału w kryptowalutach, zaskakujące może być to, że KPMG uważa, że fintech i kryptowaluty będą jednym z najważniejszych trendów w najbliższych miesiącach. Z czasem natomiast zainteresowanie inwestorów może się przenieść się na rynek NFT (zobacz również NFT: cyfrowa sztuka czy metoda prania pieniędzy?).

Pełny raport w formie PDF dostępny jest na oficjalnej stronie firmy. Możesz się z nim zapoznać, klikając w TEN link.

Co sądzicie o wynikach najnowszej edycji Raport Pulse of Fintech?

Komentarze