„Bakkt to niewypał, szykujcie się na Bitcoin ETF od Bitwise”

2 270

W ciągu kolejnych kilku dni, 13 października dowiemy się, czy Bitcoin ETF od Bitwise zostanie ostatecznie zatwierdzony przez SEC.

Od lat różne podmioty starają się, aby ETF-y Bitcoin stały się rzeczywistością. Składają wnioski do SEC i oczekując zgody na ich wprowadzenie w życie. Regulator nigdy jednak nie wydał pozytywnej decyzji. Zamiast tego Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przekładała je, jak dotąd, na jak maksymalny okres czasu. Gdy nadchodziła „godzina prawdy”, konsekwentnie odrzucała każdy wniosek.

Aktualny termin decyzji odnośnie ETF Bitcoin to 13 października. SEC będzie musiała ponownie podjąć decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu funduszu. Tym razem na tapecie jest fundusz obrotu giełdowego opartego na Bitcoin od Bitwise Investments.

Teraz już „musi się udać”

Matt Hougan z Bitwise powiedział, że rynek zmienił się znacząco w ciągu ostatnich dwóch lat. To, według niego, uzasadnia oczekiwanie, że tym razem SEC zatwierdzi ETF Bitcoin. W wywiadzie dla CNBC Hougan komentował:

Dwa lata temu na rynku bitcoin nie było regulowanych, ubezpieczonych powierników. Dzisiaj … istnieją wielkie nazwy, takie jak Fidelity i CoinBase [z] setkami milionów dolarów ubezpieczenia od firm takich jak Lloyd’s of London.

Nadzieja matką głupców?

Chociaż Bitcoin odnotował w tym roku dużą zmienność, ogólne nastawienie rynku w 2019 roku nadal jest nastawione prowzrostowo. Cena BTC zainicjowała bieżący rok na poziomie poniżej 4000 USD. Następnie wzrosła do prawie 14 000 USD, po czym spadła z powrotem do 8 000 USD.

W obliczu oczekiwania na decyzję SEC świat wydaje się zastanawiać, co dalej z kursem bitcoina. Wszyscy pamiętają, jakim niewypałem (być może na razie), okazała się długo wyczekiwana premiera Bakkt.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, próby wprowadzenia ETF Bitcoin na rynek mają już swoją dość długą historię. Wszystko zaczęło się od propozycji bliźniaków Winklevoss z 2013 roku. Od tamtej pory każda propozycja została odrzucona. Jednak propozycja Bitwise uległa na przestrzeni lat już wielu poprawkom. Wydaje się zatem, że tym razem decyzja SEC może okazać się pozytywna.

Jaka jest Wasza opinia temat bitcoin ETF od Bitwise? Czy decyzja SEC 13 października przejdzie do historii? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze