Bitwise | Tylko 5% wolumenu Bitcoin na CMC to realne transakcje

Już 13 marca informowaliśmy Was o raporcie, w którym firma Crypto Integrity przedstawiła wnioski odnośnie badań nad fałszywym wolumenem na giełdach kryptowalut. Dziś, kiedy społeczność mierzy się z ustaleniami Bitwise odnośnie tego tematu, SEC „drapie się w głowę” w sprawie ETF.

Fałszywy wolumen na giełdach kryptowalut

Bitwise Asset Management to założona w 2017 roku prywatna firma stojąca za pierwszym funduszem indeksującym kryptowaluty, Bitwise 10 Private Index Fund. Dostarczyli niedawno szczególnie niepokojących danych odnośnie handlu kryptowalutami i związanych z tym procesem giełd. W związku z zainteresowaniem przeprocesowaniem ETF na Bitcoin firma przeprowadziła gruntowne badania portfela zamówień giełdowych.  Bitwise twierdzi, że przeprowadziło „pierwszą analizę danych z księgi zamówień z 81 giełd”. Każda z nich zgłosiła ponad 1 milion $ w wolumenie BTC na CMC.

Wnioski mrożące krew w żyłach

Ich wnioski są takie, że ​​„95 procent wolumenów jest fałszywych”. CoinMarketCap to wiodąca platforma śledzenia kursów i statystyk kryptowalut. Ciążą na niej oskarżenia o nieusunięcie giełd oskarżonych o handel praniem brudnych pieniędzy i innymi formami manipulacji. Zespół badawczy Bitwise odkrył, że inflacja wolumenowa była powszechna na „luźno regulowanych i nieuregulowanych giełdach”. Dodali, że aktualny, rzeczywisty wolumen obrotu wynosi około 270 milionów dolarów i nawet nie zbliża się do poziomu 6 miliardów dolarów, który podaje CoinMarketCap.

Co więcej, Bitwise dodał, że realny wolumen obrotu kryptowalutami dotyczy tak naprawdę jedynie dziesięciu z nich. Większość z nich to uregulowane podmioty. 14 marca br. przewodniczący SEC Jay Clayton mówił , że „nie czuje się komfortowo” ze świadomością manipulacji inflacją i jawnymi danymi. To wszystko sprawia „że drapiesz się po głowie…” – powiedział.

Bitwise podało, że wszyscy zainteresowani sprawdzeniem i potwierdzeniem dostarczonych przez nich rewelacji mogą sprawdzać informacje zamieszczone na stronie bitcointradevolume.com.

Co teraz?

W takiej sytuacji, zwłaszcza po słowach przewodniczącego Claytona można przypuszczać, że SEC oddali się od regulacji ETF-ów. Jakie jest Wasze zdanie na temat tej sprawy? Zapoznaliście się już z ustaleniami Bitwise i Crypto Integrity? Zapraszamy do komentowania.

Komentarze