Bakkt wystartował. Bez fajerwerków…

Długo wyczekiwana premiera Bakkt wywoływała dreszczyk emocji nie tylko w sercach inwestorów, ale również samych twórców. Kumulacja pozytywnych nastrojów i oczekiwań wokół platformy była bardzo wysoka. Dziś, w chwili, gdy Bakkt de facto wystartował wiemy, że fajerwerków nie ma.

Kontrakty futures fizycznie rozliczane w BTC wystartowały bez fanfarów. W chwili premiery 23 września, całkowity wolumen obrotu na platformie w ciągu ostatnich kilku godzin wynosi tylko 7 bitcoinów (stan na 07:00 naszego czasu).

Pierwszy kontrakt miesięczny został sprzedany w cenie 10 115 USD. Co więcej, to jedyny rodzaj kontraktu, który przyciągnął inwestorów. Do czasu, o którym piszemy, nie został sprzedany żaden dzienny kontrakt.

bakkt kontrakt
źródło: tutaj

Bakkt miał być trampoliną zarówno dla inwestorów instytucjonalnych jak i regularnych traderów. Przez lata wokół tego tematu gromadziło się wiele wiadomości i plotek. Statystyki Bakkt po premierze ujawniają póki co raczej zawiedzione nadzieje niż okrzyki euforii.

Osłabienie nastrojów wokół Bakkt można przypisać rynkowi kontraktów futures CME, który znacząco rozkwitł w 2019 roku. Dzienny wolumen wymiany miesięcznych kontraktów handlowych na CME wynosi około 20 000 BTC (około 200 milionów USD). W sierpniu ubiegłego tygodnia osiągnął najwyższy poziom 40 000 BTC.

Bakkt i brak klientów

Fakt, że daily futures Bitcoin nie przyciągnął żadnych klientów, jest oczywiście negatywny. Może to być spowodowane obecną niepewnością co do ceny Bitcoin [BTC] na poziomie 10 000 USD. Czy tak jest w rzeczywistości?

Dwie godziny po uruchomieniu Bitcoin [BTC] nadal porusza się w wąskim przedziale cenowym. Aktualny kurs BTC wynosi 9970 USD:

btc usd
Kurs Bitcoin od TradingView

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx