Czekając na Bakkt | Premiera już w poniedziałek

Szef Fundstrat, Tom Lee, jest pewien, że Bakkt wstrzyknie dawkę świeżej krwi w nadwątloną reputację rynku kryptowalut. Czy i tym razem się (nie) pomyli? Czekając na Bakkt. Wy czekacie?

Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat wyraził przekonanie że Bakkt wniesie oczekiwany poziom zaufania do świata kryptowalut. Tym samym umożliwi inwestorom instytucjonalnym wejście z impetem na kryptowalutowy rynek.

Zgodnie z tym, jak informowaliśmy Was wcześniej, Bakkt prawdopodobnie uruchomi fizycznie dostarczane kontrakty na bitcoin już w najbliższy poniedziałek, 23 września.

W ciągu ostatnich dni przed poniedziałkową premierą, rynek zdecydował o obniżeniu kursu bitcoina do poziomu poniżej 10 000$. Chwilę później cena ponownie wzrosła i aktualnie znajduje się ponad tą wartością. W chwili pisania tego tekstu bitcoin kosztuje 10 146$:

kurs BTC piatek
Wykres kursu bitcoina od TradingView

Tom Lee napisał na Twitterze:

Czekając na Bakkt

Bakkt miał zostać uruchomiony w grudniu 2018 roku. Pomimo wielu opóźnień, szum wokół tej platformy osiągnął ogromne rozmiary.

W przeciwieństwie do CME, która oferuje kontrakty futures na bitcoiny rozliczane w gotówce, klienci Bakkt będą mogli otrzymywać wypłaty w BTC po wygaśnięciu kontraktu.

Bakkt Warehouse, firma świadcząca usługi powiernicze dla Bakkt, niedawno otworzyła swoje podwoje dla klientów. Zbiegło się to w czasie z tym, że ktoś przetransferował BTC o wartości 1 miliarda dolarów jeszcze tego samego dnia.

Kurs BTC a kontrakty futures BTC

W wyniku nadchodzących wydarzeń pojawiają się nowe teorie na temat obecnej słabości wyceny bitcoina. Gros tych komentarzy skupiło się wokół czwartkowego przejścia na bitcoin futures CME Group.

Wiadomo nie od dzisiaj, że daty wygaśnięcia kontraktów futures wywierały historycznie presję na rynek Bitcoin.

Tymczasem we wrześniu również giełda Binance weszła na rynek kontraktów futures. Dane, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu pokazały zainteresowanie w wysokości 150 mln USD, nawet gdy produkt nadal był sprzedawany w trybie „invite-only”.

Czy uważacie, że Bakkt wystartuje w poniedziałek? Jeśli tak, to czy zmieni to coś na rynku? Zapraszamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze