Bitcoin futures wystartują w grudniu na platformie Bakkt

źródło: pixabay.com
3 230

Długo zapowiadana platforma Bakkt utworzona przez ICE, już niedługo wystartuje z pełną mocą i uruchomi kontrakty futures na Bitcoinie. Zarząd spółki Intercontinental Exchange (ICE) ogłosił, iż 12 grudnia br. zamierzają wcielić w życie handel kontraktami futures na kryptowalucie Bitcoin. Bakkt ma na celu umożliwienie konsumentom i instytucjom płynnego kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania zasobów cyfrowych. Utworzony w celu zapewnienia zaufania, wydajności i handlu do zasobów cyfrowych, Bakkt dąży do opracowania możliwości, aby połączyć istniejącą infrastrukturę rynkową z technologią blockchain.

Zgodnie z wydanym przez ICE dokumentem ujawniającym szczegóły szybko zbliżającej się premiery platformy Bakkt, dowiadujemy się, iż kontrakty te zostaną fizycznie rozliczone i umieszczane przez ICE w specjalnym „magazynie” Bakkt Digital Asset Warehouse.

„Każda dzienna umowa futures wymaga dostarczenia jednego Bitcoina przechowywanego w zasobach Bakkt Digital Asset Warehouse, a sam handel odbywać się będzie w dolarach amerykańskich. Jeden kontrakt będzie wymieniony na potrzeby handlu w każdy dzień roboczy giełdy. Pełne specyfikacje kontraktów znajdują się w tym linku” – napisał zespół Ice Futures

Intercontinental Exchange oferuje fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie, będące przedmiotem obrotu w parze BTC/USD. Kontrakty te będą przedmiotem handlu na elektronicznej platformie transakcyjnej ICE, która oferuje wiodącą w branży szybkość i niezawodność, regulowaną przez CFTC. Wszystkie transakcje są rozliczane i gwarantowane przez ICE Clearing US, centralny kontrahent dla wszystkich transakcji futures na rynku Forex. Intercontinental Exchange uruchomi kontrakty futures na aktywa cyfrowe, które będą zawierać pierwsze regulowane, fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie. Główne giełdy kontraktów futures, w tym te prowadzone przez Cboe Global Markets i CME Group, już oferują kontrakty terminowe na Bitcoinie, ale są rozliczane poprzez gotówkę, co oznacza, że ​​faktyczna kryptowaluta nie zmienia położenia u właściciela.

Bitcoin
źródło: pixabay.com

Bitcoin, a początek platformy Bakkt

Właściciel i operator największej giełdy papierów wartościowych na świecie, New York Stock Exchange, założył firmę „Intercontinental Exchange”, spółkę córkę nowojorskiej giełdy papierów wartościowych. Intercontinental Exchange powstało przy współpracy Starbucksa, Microsoftu i BCG i wszystkie powyższe firmy opracowują platformę internetową zwaną „Bakkt”, aby kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać kryptowaluty.

Warto nadmienić, iż Commodity Futures Trading Commission (CFTC), amerykańska agencja odpowiadająca za regulację rynku kontraktów futures otworzyła nowy wydział, skupiony na doradztwie w zakresie ryzyka związanego z obrotem wirtualnymi walutami, aby informować opinię publiczną o możliwych ryzykach związanych z inwestowaniem lub spekulacją w walutach wirtualnych lub niedawno rozpoczętych kontraktach futures na BTC.

Co sądzicie o platformie Bakkt? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze