Premiera bitcoin futures na Bakkt 23 września 2019

2 550

Bakkt uzyskał zgodę amerykańskich organów regulacyjnych na handel fizycznie rozliczanymi kontraktami futures na bitcoiny.

Intercontinental Exchange, jednostka zależna Bakkt, ogłosiła w piątek, że Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) udzielił im zgody na uzyskanie karty zaufania stanu Nowy Jork. Dało to Bakktowi pozwolenie na prowadzenie działalności jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), co oznacza, że może on teraz przechowywać bitcoiny dla fizycznie dostarczanych kontraktów futures. Firma spodziewa się uruchomić usługę 23 września.

W poście na blogu opublikowanym w piątek CEO Bakkt Kelly Loeffler napisała, że ​​ich kontrakty futures na bitcoiny zostały już zatwierdzone przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Teraz, z ukłonem od NYDFS, Bakkt wprowadzi instytucjonalne rozwiązanie powiernicze, zwane Bakkt Warehouse, aby spełnić najwyższy standard nadzoru.

Bakkt a inwestorzy instytucjonalni

Kontrakty futures będą przedmiotem wymiany na ICE Futures. Po raz pierwszy fizycznie rozliczone kontrakty futures na bitcoiny będą notowane na giełdzie regulowanej przez organy federalne.

Posunięcie to powinno szczególnie ucieszyć inwestorów, którzy chcieli spekulować bitcoinem, ale odłożyli te plany w czasie ze względu na wysokie ryzyko, brak zgodności i nadzór rynku związany z globalnymi giełdami kryptowalut.

„Zapewnienie zaufanego ekosystemu jest naszym pierwszym celem”, powiedziała Loeffler. „W tym celu ustanawiamy wyższy standard, w tym instytucjonalny program zgodności i program przeciwdziałania praniu pieniędzy, ceny rozliczeniowe różniące się od nieuregulowanych cen spotowych, kompleksowy nadzór rynku, wkład funduszu gwarancyjnego i ubezpieczenie.”

Bakkt początkowo planował uruchomić swoje usługi w grudniu 2018 r. Nowojorska firma zamierzała zatwierdzić kontrakty futures, ale ciągłe opóźnienia regulacyjne skłoniły ją do zmian. Bakkt ogłosił później, że rozpocznie testy użytkowników kontraktów futures na bitcoiny 22 lipca.

Loeffler potwierdziła, że Bakkt nadal przeprowadza testy użytkowników, aby kontynuować „wdrażanie i testowanie z uczestnikami rynku”.

Twitter komentuje

Przedstawiamy garść ciekawych komentarzy z Twittera odnośnie ustalonej daty premiery Bakkt:

Jakie jest Twoje zdanie odnośnie nadchodzącej premiery Bakkt? Czy tym razem obędzie się zgodnie z planem? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze