Bakkt gotowy na Bitcoin | Testy akceptacyjne użytkowników już w lipcu!

Jak informuje na swoim blogu Bakkt, już niebawem będziemy świadkami rozpoczęcia testów akceptacji użytkowników w zakresie kontraktów terminowych bitcoin.

Bakkt i bitcoin

Dyrektor operacyjny Bakkt Adam White przedstawił mapę drogową rozwoju projektu z wyraźnym zaznaczeniem kwestii bezpieczeństwa przechowywania danych cyfrowych. W dniu dzisiejszym Bakkt poinformował o wprowadzeniu kontraktów futures na bitcoin. Zostały one opracowane przez Bakkt we współpracy z ICE Futures USA i ICE Clear US. Jak poinformowano we wpisie, ścisła współpraca z CFTC w zakresie opracowania metodologii kontraktów prowadzona jest w kierunku spełnienia potrzeb klientów w zakresie handlu, przejrzystości i pewności rynkowej w pełnej zgodzie z przepisami federalnymi.

To kwestia kilku miesięcy

Klienci działający na rynkach kryptowalut mieli głos w kształtowaniu projektu pierwszej oferty produktowej Bakkt. Jak wyszczególniono w złożonym dziś w CFTC raporcie ICE Futures w Stanach Zjednoczonych, kontrakty terminowe na bitcoiny będą notowane na regulowanej przez federację giełdzie kontraktów terminowych w nadchodzących miesiącach.

Bakkt deklaruje współpracę z klientami w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby przygotować się do testów akceptacyjnych użytkowników (UAT) dla kontraktów terminowych i powierniczych, których spodziewamy się w lipcu. Bakkt deklaruje, że będzie podawać więcej szczegółów w kolejnych postach na blogu.

Bitcoin futures na Bakkt

Nowe kontrakty futures na bitcoin noszą następujące cechy w kontekście unikalności trading experience, bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem:

1) Kontrakty w skali dziennej, które umożliwią klientom transakcje na rynku w przeciągu tego samego dnia.

2) Kontrakty w skali miesięcznej, które umożliwią handel w skali miesiąca z uwzględnieniem krzywej cen terminowych.

Podstawowe cechy Bakkt bitcoin

Kształtowanie się cen w kontraktach referencyjnych będzie wspierane przez sprawdzone narzędzia do wykrywania nadużyć lub nieuczciwych praktyk handlowych. Oznacza to, że ceny rozliczeniowe w ICE Futures U.S. będą oparte na cenach ustalonych w umowach fizycznie dostarczonych kontraktów. Bakkt nie będzie polegać na nieregulowanych rynkach pieniężnych.

Kontrakty futures będą zabezpieczane przez ICE Clear US. Zakres zabezpieczenia zawiera się w depozycie zabezpieczającym i zmiennym depozycie w celu zarządzania ryzykiem. Podejście to jest spójne z efektywnymi kapitałowo praktykami zarządzania ryzykiem na globalnych rynkach kontraktów terminowych.

Bakkt wniesie 35 mln USD do systemu zarządzania ryzykiem rozliczeniowym. Takie rozwiązanie sprawia, że sami wchodzą do prowadzonej przez siebie gry. Jednocześnie dostosowują swoje interesy do integralności rynku i bezpieczeństwa wraz z jego uczestnikami.

W kontekście dostarczania i przechowywania bitcoin Bakkt zintegruje usługę powierniczą, która będzie realizowana przez wykwalifikowanego depozytariusza. Bakkt przeprowadzi to pod warunkiem uzyskania zgody organu regulacyjnego. Przechowywanie danych będzie wspierane przez stosowne compliance z uwzględnieniem program przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Jesteśmy gotowi na Bakkt!

Wszystko wskazuje na to, że społeczność kryptowalut doczeka się w końcu kontraktów terminowych bitcoin w ramach Bakkt. Napiszcie w komentarzach, co sadzicie na temat zaproponowanych rozwiązań.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx