Bitcoin z nowym kontraktem futures platformy Bakkt

źródło: pixabay.com

Bitcoin i fundusze inwestycyjne ETF to ostatnio najbardziej gorący temat w całym świecie kryptowalut. Większość inwestorów promuje ETF-y, twierdząc, iż klienci instytucjonalni wprowadzą na rynek dużą dawkę kapitału, co spowoduje długą hossę. Platforma Bakkt, powstała przy współpracy nowojorskiej giełdy papierów wartościowych i Microsoftu, planuje wprowadzić nowy rodzaj kontraktów na Bitcoinie. Jak sami piszą: „Dzięki naszemu rozwiązaniu kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów jest w pełni zabezpieczone lub finansowane z góry”. Platforma ma zostać uruchomiona w listopadzie 2018 roku.

W zeszłym tygodniu, łączna kapitalizacja rynku kryptowalut wyniosła 192 miliardy dolarów i był to najniższy wynik od listopada zeszłego roku. Wynik ten stanowił 70% spadek w porównaniu do szczytu na początku 2018 roku. Jednocześnie pojawiają się liczne doniesienia o coraz częstszych inwestycjach typu venture, ICO i korporacyjnych badań (Deloitte, PwC). Sam rozwój związany z zasobami blockchain i cyfrowymi jest na bardzo dobrej drodze, aby przekroczyć poziom z 2017 roku. Mając potencjał w zakresie wydajności i innowacji, koncentracja na nowych zdecentralizowanych aplikacjach (dApps) i infrastrukturze wskazuje na duży apetyt na ten rynek i technologię.

„Kluczowym elementem przy ustalaniu cen jest dostawa fizyczna, w szczególności dzięki naszemu rozwiązaniu kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów jest w pełni zabezpieczone lub finansowane z góry, co oznacza, że ​​nasz nowy kontrakt na Bitcoinie nie będzie przedmiotem obrotu na marży, skorzystaniu z dźwigni lub do tworzenia papierowych roszczeń dotyczących prawdziwych aktywów, co wspiera integralność rynku i różnicuje nasze wysiłki od istniejących kontraktów futures i crypto, które pozwalają na marżę, dźwignię i rozliczenie gotówkowe. Ta infrastruktura rynkowa może pomóc większej liczbie instytucji i pozwolić konsumentom na uczestnictwo w klasie aktywów” – napisała na blogu CEO Bakkt, Kelly Loeffler

Bitcoin na nowej platformie Bakkt

Bakkt ma na celu umożliwienie konsumentom i instytucjom płynnego kupowania, sprzedawania, przechowywania i wydawania zasobów cyfrowych. Utworzony w celu zapewnienia zaufania, wydajności i handlu do zasobów cyfrowych, Bakkt dąży do opracowania możliwości, aby połączyć istniejącą infrastrukturę rynkową z technologią blockchain.

Intercontinental Exchange (ICE) uruchomi kontrakty futures na aktywa cyfrowe, które będą zawierać pierwsze regulowane, fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie, planowana data to listopad 2018 roku. Główne giełdy kontraktów futures, w tym te prowadzone przez Cboe Global Markets i CME Group, już oferują kontrakty terminowe na Bitcoinie, ale są rozliczane poprzez gotówkę, co oznacza, że ​​faktyczna kryptowaluta nie zmienia położenia u właściciela.

Jeśli założenia platformy Bakkt będą rozwijać się zgodnie z planem, grupa nowych funduszy na Bitcoinie wykorzystałaby aktualny popyt na kryptowaluty.  Wall Street może użyć popularności Bitcoina jako alternatywę dla akcji i obligacji w celu wygenerowania gigantycznych wolumenów handlowych. I ta powódź instytucjonalnego kupowania i sprzedawania z kolei przeniosłaby terror spekulacyjny z Bitcoina, wygładzając duże wahania cenowe.

Co sądzicie o fizycznym kontrakcie platformy Bakkt? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze