Bakkt | Nowe fakty w sprawie Bitcoin Futures

W połowie maja informowaliśmy Was, że Bakkt szykuje się z testami akceptacyjnymi platformy na lipiec tego roku. Dzisiejsze doniesienia wskazują wyraźnie na to, że dojdzie do tego dokładnie tak, jak planowano.

Bakkt ujawnia szczegóły odnośnie Bitcoin Futures

Na osłodę oczekiwania na premierę platformy Bakkt, Intercontinental Exchange planuje rozpocząć testowanie dwóch kontraktów terminowych już 22 lipca bieżącego roku.

Dyrektor operacyjny Bakkt Adam White porównał dziś uruchomienie Bakkt z lądowaniem na księżycu Apollo 11. W artykule na swoim blogu napisał, że platforma „zainicjuje testy akceptacyjne użytkowników” dla kontraktów terminowych na bitcoiny. Bakkt ogłosił w zeszłym miesiącu, że rozpocznie testy w lipcu, chociaż w tamtym czasie nie podał jeszcze konkretnej daty.

Zacytujmy w oryginale, żeby nie stracić oryginalnego stylu wypowiedzi White’a:

Still, bitcoin price discovery, like a moonshot, requires diligent testing before launch. On July 22, two days after Apollo 11’s 50th anniversary, Bakkt will initiate user acceptance testing for its bitcoin futures listed and traded at ICE Futures U.S. and cleared at ICE Clear US.

Oprócz daty, ICE podał nowe szczegóły dotyczące „monthly contract„, jak również zaktualizował specyfikację dla kontraktu rozliczanego dziennie („daily contract„).

W obydwu przypadkach występuje minimalna fluktuacja ceny wynosząca 2,50 USD za bitcoin (przy każdym kontrakcie zawierającym jeden bitcoin). Transakcje mogą być realizowane po cenie 0,01 USD za bitcoin, przy czym cykl może trwać do 12 miesięcy (w przypadku kontraktu rozliczanego miesięcznie) lub przez 70 kolejnych dat (w przypadku kontraktu dziennego).

Bakkt Bitcoin Futures | O co chodzi?

ICE ogłosił w zeszłym roku, że uruchomi fizycznie rozliczane kontrakty futures na bitcoiny. W odróżnieniu od kontraktów rozliczanych w gotówce, takich jak oferty CME Group, klienci otrzymują faktyczny bitcoin po wygaśnięciu umowy, a nie ekwiwalent odpowiadający cenie bitcoin w walucie FIAT.

White napisał, że misją Bakkt jest:

„(…) wspieranie rozwoju zaufanej infrastruktury do bezpiecznego przeprowadzania transakcji na nowym rynku zasobów cyfrowych.”

Bakkt i brak zezwoleń regulacyjnych

Giełda początkowo ogłosiła potencjalne daty wprowadzenia Bitcoin Futures na rynek w zeszłym roku i styczniu tego roku. Obydwa nie doszły do skutku z powodu braku zezwoleń regulacyjnych. Opóźnienie zdaje się wynikać częściowo z planu Bakkt, polegającego na organizacji własnego, cyfrowego magazynu bitcoin, jak również zadbaniu o zapewnienie przejrzystych transakcji za pośrednictwem izby rozliczeniowej ICE.

„To nie jest mały krok”, napisał White. „Ta premiera zapoczątkuje nowy standard dostępu do rynków kryptowalutowych”.

Dodał:

„W porównaniu z innymi rynkami, udział instytucjonalny w sektorze kryptowalut pozostaje ograniczony ze względu na ograniczenia, takie jak infrastruktura rynkowa i sprawy regulacyjne. Skutkuje to niższymi wolumenami obrotu, płynnością i przejrzystością cen niż w przypadku bardziej ugruntowanych rynków, takich jak kontrakt terminowy Brent Crude ICE, który zdobył światowe zaufanie w ustalaniu światowej ceny ropy naftowej. ”

Co myślicie na ten temat? Zachęcam do dyskusji:)

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze