ATH kontraktów terminowych bitcoin na CME | Czy bitcoin zaatakuje 9000$?

Ilość otwartych kontraktów bitcoin futures na CME osiągnęła najwyższy poziom (ATH) w ramach przygotowań do  poniedziałkowego wygaśnięcia kontraktów terminowych BTC na CME.

Rekordowe liczby na rynku kontraktów terminowych bitcoin na CME

Arkusz danych CME datowany na 28 maja 2019 r. pokazuje ilość otwartych kontraktów bitcoin futures na poziomie 5190. Oznacza to wzrost o około siedem procent w stosunku do danych opublikowanych tydzień wcześniej (21 maja 2019 r.), jak również nowe ATH w zakresie ilości otwartych kontraktów.

źródło: tutaj

W 2019 r. kontrakty terminowe CME BTC odnotowały rekordowe dane. W połowie maja raportowano, że wolumen obrotu osiągnął rekordowy poziom 1,3 miliarda dolarów.

Piątek 31 maja 2019 r. był ostatnim dniem obrotu kontraktami terminowymi, których rozliczenie nastąpi w poniedziałek (3 czerwca 2019 r.). Komentatorzy twierdzą, że poniedziałkowe rozliczenie będzie największe w historii kontraktów i może mieć poważne konsekwencje dla ceny bitcoina.

W raporcie Bitwise z maja 2019 r. regulowany trading kontraktami terminowymi bitcoin wzrósł do około 48% w odniesieniu do kwietnia 2019 r. Bitwise oparło to konkretne porównanie na tym, co określiło mianem „wolumenu rzeczywistego”. Staje to w opozycji do „raportowanego wolumenu”, które podawał chociażby CoinMarketCap.

Rekordowe liczby dotyczące kontraktów terminowych BTC CME zwiastują niewątpliwie pro-zwyżkowe nastroje instytucji.

Dokąd zmierza cena bitcoina?

Po wygaśnięciu kontraktów terminowych BTC na CME nastąpi „tymczasowa luka”. Ponieważ jednak pozycje te są zazwyczaj wycofywane, tymczasowa luka nie powinna wywierać presji na obniżenie ceny BTC.

Przy ponad 180-procentowym wzroście ceny bitcoina w stosunku do dołka 3100$ z 2018 roku, długoterminowe nastroje są oczywiście optymistyczne. Nadal jednak istnieje silna szansa na spadek dywergencji w krótkim okresie, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze sporą płynnością.

Podsumowując, BTC może zobaczyć kolejny spadek w krótkiej perspektywie w zależności od tego, jak szybko można wypełnić wspomniane wyżej luki.

Czy sądzicie, że w poniedziałek będziemy świadkami  rozpoczęcia ataku bitcoina na poziom 9 000 $? Dajcie znać w komentarzach.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx