Australia płonie | Czy Bitcoin może pomóc w sposób natychmiastowy?

10 614
Ogień trawi Australię. Po raz pierwszy cały kontynent jest zagrożony pożarami. Okazuje się, że przy pomocy Bitcoina można pomóc w sposób bezpośredni i natychmiastowy.

Trwające już od wielu dni pożary w Australii to jeden z najbardziej palących globalnych problemów środowiskowych. Globalizacja niesie jednakże za sobą mnóstwo korzyści, dzięki którym organizacje i ludzie z całego świata mogą pomóc, przynajmniej dostarczając środki finansowe.

Nie widać, aby australijskie pożary ustępowały. Wiele osób pragnie pomóc, a trwa weekend – banki nie pracują – pomoc finansowa wisi, jako “przelew oczekujący”. Jak więc można pomóc, nie czekając na poniedziałek?

Bitcoin jest w tym przypadku jakimś rozwiązaniem. Bo przypomnijmy: Bitcoin działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu od ponad 11 lat. Nie sposób go zatrzymać, a przy odpowiedniej prowizji (fee) przelewy docierają prawie natychmiast na drugi koniec świata. Co więcej – docierają bezpośrednio do strony oczekującej. W świetle australijskich pożarów jest to strona niezwykle potrzebująca.

Dziś uruchomiono adres bitcoinowy dla Rural Fire Service w Australii. Inicjatywę rozpoczął Alex Saunders, CEO i założyciel australijskiego portalu informacyjnego i edukacyjnego o kryptowalutach Nuggets News. 

Pomocowe adresy stworzono dla takich kryptowalut jak: Ether, Bitcoin Cash, Litecoin czy Binance Coin.

Alex pisze, że rozmawiał wczoraj ze służbami pożarowymi, które same zdecydują, gdzie trafią środki z przygotowanych adresów. Oni najlepiej będą wiedzieć, gdzie je spożytkować bowiem znajdują się na na samej linii frontu – dodaje.

Jak poważne są straty spowodowane wzmożonymi pożarami na kontynencie i jakie są tego przyczyny? Redakcja Outriders pisze:

Rekordowo niskie opady przyczyniły się do powstania pożarów, w których spłonęło ponad 5 mln ha terenu Australii. […] Po raz pierwszy cały kontynent zagrożony jest pożarami. […] Naukowcy uważają, że brak wilgoci, związany z emisją gazów cieplarnianych i rosnącymi temperaturami powietrza, jest głównym powodem tak poważnych pożarów.

Bitcoin Charity

Bitcoin i inne kryptowaluty mogą okazać się nieocenione w przypadku konieczności szybkiego uruchomienia charytatywnych akcji pomocowych.Sprawdźcie więcej tego typu akcji:

… i wiele więcej.

Jak myślicie, czy kryptowaluty są dobrym sposobem na wsparcie innych w sytuacji kryzysowej? 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze