Fundacja charytatywna na blockchainie | Binance Charity

1 225
Binance stworzył fundację i platformę charytatywną, w pełni transparentną i wolną od jakichkolwiek malwersacji. 100% środków trafia na portfele kryptowalut potrzebujących. Dziś, Binance przedstawia wyniki ostatnio przeprowadzonej akcji w 10 ugandyjskich szkołach.Kryptotatywnie

Jesteśmy świadkami coraz to nowo powstających inicjatyw korzystających z możliwości rejestrów rozproszonych DLT, jak i blockchaina. Niektóre z nich są naprawdę fascynujące, z kolei inne to tylko zbędne rozwiązania, a jak jest z fundacją charytatywną?

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, pod względem obrotów, Binance utworzył w lipcu 2018 r. Binance Charity Foundation, fundację zarządzaną przez ścisły zespół osób oraz platformę charytatywną.

Binance Charity to platforma, która pozwala darczyńcom szczegółowo prześledzić proces przepływu środków. Darczyńcy mają możliwość wsparcia konkretnie opracowanych akcji, ale również mogą przekazać dotację na rzecz Binance Charity Wallet, gdzie to już fundacja dostarczy środki w odpowiednie miejsce.

Platforma oparta jest na systemie blockchain, więc środki również są przekazywane w kryptowalutach. Dotacje można składać przy pomocy autorskiego tokenu giełdy Binance Coin (BNB), Ethereum czy też Bitcoina. Ponoć 1 BNB równa się posiłkom dla jednego dziecka przez cały miesiąc.Binance Charity

Dotychczas fundacja Binance zebrała na rzecz potrzebujących 405,39 BTC, tj. 2,1 miliona dolarów z rąk 311 darczyńców. W sumie te środki trafiły do 3 688 beneficjentów.

Cały proces wsparcia potrzebujących zaczyna się od darczyńcy, który przekazuje kryptowaluty Binance Charity. Następnie trafiają one na portfele rodziców głodujących dzieci, którzy opłacają za pomocą tych środków składniki u zaufanych dostawców żywności. Kolejno dostawcy przekazują żywność szkole, która zajmuje się gotowaniem i dostarczaniem dzieciom codziennych obiadów.Co ciekawe dostawcy żywności, aby zakupić potrzebne składniki, potrzebują waluty fiat, szylingów ugandyjskich. W tym celu korzystają z pierwszej giełdy Binance krypto-fiat uruchomionej w październiku ubiegłego roku w Ugandzie.

Uganda

Ostatnio Binance przedstawił wyniki ostatnio przeprowadzonej akcji charytatywnej dla dzieci, uczniów w Ugandzie. Program Lunch for Children zawitał do 10 ugandyjskich szkół, tym samym wspierając 3747 tamtejszych studentów.Każdy z potrzebujących ma zapewniony mobilny portfel kryptowalut, Trust Wallet, na który otrzymuje codziennie środki w BNB, $0,30. Suma ta wydawałoby się niewielka, wystarczy na codzienny obiad przez najbliższy rok.W akcji tej wzięli udział także kryptowalutowi sponsorzy tacy jak TRON, IOST czy użytkownicy VIP platformy Binance. Dzięki nim, w sumie na rzecz ugandyjskich uczniów przekazano 236 061 dolarów w kryptowalutach.

Wracając do przeszłości, kryptowaluty w Ugandzie były obecne już lata temu. Bitcoin w 2014 r. pozwolił zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy Ugandyjczykom, którzy otrzymywali wsparcie od swoich krewnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych. Prowizje Western Union w tamtym okresie oscylowały w granicach 10-20%, gdzie Bitcoin wtedy praktycznie nie wymagał żadnych prowizji.Co myślicie o fundacjach charytatywnych na blockchainie, czy to dobry pomysł?

Komentarze