Binance uruchamia giełdę fiat – krypto. Wymiana między UGX a Bitcoin i Ethereum

2 726

Binance tworzy giełdę typu krypto-fiat. Uganda jako pierwsza uświadczy takiego udogodnienia. Depozyty i wypłaty lokalnej waluty fiducjarnej – szyling ugandyjski – rozpoczynają się w środę. Binance planuje wprowadzenie giełd fiat-krypto kolejno w Liechtensteinie, Malcie i Singapurze z czasem we wszystkich regionach na całym świecie.

Obecność Binance ma zwiększyć integrację finansową w kraju, w którym tylko 33 procent obywateli korzysta z zarejestrowanych kont finansowych.

„Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że oficjalnie uruchomiliśmy naszą pierwszą giełdę typu fiat-crypto w Ugandzie” – powiedział Wei Zhou, dyrektor finansowy w firmie Binance.

Wymiana póki, co będzie działać tylko w parze szyling ugandyjski (UGX) z Bitcoinem i Ethereum. Więcej par handlowych ma zostać dodanych w najbliższych miesiącach. Dodając, że „użytkownicy są zwolnieni z opłat handlowych w ciągu pierwszego miesiąca„. Ugandyjska filia jest w stanie przetworzyć 1,4 miliona transakcji na sekundę, z całodobową obsługą klienta.

„Pilnie przygotowywaliśmy się do tej wymiany z naszymi lokalnymi partnerami, odkąd nasz zespół po raz pierwszy odwiedził Ugandę w kwietniu 2018 r. Jest to tylko pierwszy krok w naszych wysiłkach zmierzających do wykorzystania technologii blockchain do wspierania zrównoważonego rozwoju gospodarczego w Afryce.”

Mając ponad 44 miliony mieszkańców, Uganda stała się liderem w adopcji blockchaina. Kraj jest domem dla kluczowych konferencji, stowarzyszeń i społeczności blockchain, przy silnym wsparciu ze strony rządu i organów regulacyjnych.

Ruch ze strony Binance zapewne pobudzi państwa Afryki do dalszego działania w branży kryptowalut. Pomimo słabo rozwiniętej infrastruktury technologicznej mają pewność, że nie zostali pominięci na ścieżce rozwoju i adopcji kryptowalut.

„Spowoduje to wyścigi w krajach afrykańskich i tworzenie korzystnego środowiska dla handlu kryptowalutami” Michael Kimani, wiodący w Kenii krypto zwolennik.

Binance

Największa giełda na świecie pod względem wolumenu z siedzibę na Malcie jest świetnym przykładem jak zarządzać firmą. Założona zaledwie w 2017 roku, a już największa. Krok w stronę Afryki jest idealnym przykładem umiejętnego rozwoju spółki. Czarny ląd, który zamieszkuje ponad miliard ludzi, drzemie wielki potencjał. W przyszłości może okazać się istną żyłą złota dla branży kryptowalut. Nie czekając na krok ze strony konkurencji giełda Binance bierze się za spory kawałek tortu, jakim jest Afryka.

Czas jeszcze podreperować zabezpieczenia na platformie, aby w kolejnym raporcie bezpieczeństwa wypaść lepiej. Miejsce 17 spośród setki badanych w roku 2018 nie jest najlepszym wynikiem dla giełdy z największym wolumenem na świecie.

Komentarze