Bitcoin dla Notre Dame

1 540
Społeczność bitcoinowa we Francji również chce się przyczynić do odbudowy jednej z najbardziej znanych katedr na świecie. W tym celu uruchomiono zbiórkę, specjalny adres bitcoinowy, poprzez który można wesprzeć odbudowę Notre Dame.Bitcoin dla Notre Dame

Ostatnie dni były wstrząsające dla wielu sympatyków sztuki, dziedzictwa kulturowego, a także zwykłych obywateli Francji i świata. Pożar, jaki wybuchł w poniedziałek w katedrze Notre Dame, doprowadził do zniszczenia m.in. iglicy i dachu. Emmanuel Macron, prezydent Francji powiedział w ostatnim z wywiadów, że “odbudujemy Notre Dame w 5 lat”.

By móc pozwolić sobie na tak szybką odbudowę katedry potrzeba wsparcia innych ludzi, milionerów i miliarderów, jednym słowem setek milionów dolarów. Po tym, jak prezydent Macron wezwał do dotacji na rzecz odbudowy katedry, społeczność bitcoinowa we Francji również nie pozostała obojętna.

Niejaki Gregory Raymond, krypto dziennikarz, ale również prowadzący francuski podcast Bitcoin wyszedł z inicjatywą:

Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział subskrybcje na rzecz odbudowy Notre Dame. Hej bitcoinowcy, pokażmy francuskim władzom, że Bitcoin może być świetnym sposobem na szybkie przelanie środków, bez ograniczeń w dobrej sprawie!Gregory również zamieścił we wpisie adres publiczny do zbiórki funduszy.

Bitcoinowa solidarność

Społeczność Bitcoina i w ogóle wirtualnych walut nie raz już pokazała swoją siłę i jedność. Przed kilkoma dniami ruszyła akcja #WeAreAllHodlonaut i #DelistBSV, która jest odpowiedzią na groźby stosowane wobec każdego, kto próbuje podważyć tożsamość Craiga S. Wrighta. Craig zamieszcza w swoich pozwach twierdzenie, że to on jest prawdziwym twórcą protokołu Bitcoina – Satoshim Nakamoto.

Społeczność w odpowiedzi tępi fork Craiga, czyli Bitcoina SV (BSV) oraz utworzono fundusz na walkę prawną z rzekomym Satoshim i jego świtą. Co więcej, CEO jednej z największych giełd kryptowalut na świecie oraz CEO ShapeShift postanowili usunąć BSV ze swoich platform.

Wracając do Francji, tamtejszy rynek kryptowalut może poszczycić się ostatnio kilkunastoma tysiącami punktów, sklepów tytoniowych, w których można kupić BTC w formie kart prepaid.

Co myślicie o akcji Bitcoin dla Notre Dame? Dorzucicie swoje trzy grosze? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej.

Komentarze