CEO Binance: „Nigdy więcej tego g!wna, usuwamy!” #DelistBSV

Tytułowa sentencja dotyczy wpisu Changpenga Zhao na Twitterze odnośnie do akcji wymierzonej przeciwko jednemu z członków społeczności Bitcoina. Aktualnie trwa obława wobec każdego, kto próbuje podważyć, że Craig S. Wright nie jest Satoshim Nakamoto, twórcą protokołu Bitcoina. W kontrze do rzekomego twórcy wymierzono akcję #DelistBSV, która ma doprowadzić do usunięcia Bitcoina SV z każdej giełdy do 1 maja i podkreślić solidarność społeczności.Bitcoin SV stracony…

Każda społeczność ma gdzieś swoje miejsce zbiórki, zjednoczenia, wymiany informacji i współdziałania. Takim miejscem dla kryptowalutowej, bitcoinowej społeczności jest od dawien dawna Twitter, gdzie zainicjowano wiele znakomitych akcji. Jedną z nich jest #LNTrustChain, zapoczątkowana przez szeroko znanego, m.in. z powodu tego projektu, użytkownika Hodlonaut.

Hodlonaut kryje się, a raczej krył się pod niniejszym awatarem, dopóki jego konto nie zostało usunięte.


Użytkownik prawdopodobnie sam usunął swoje wieloletnie konto z uwagi na groźby sądowe o zniesławienie napływające od Craigh Stevena Wrighta (CSW) i jego przyjaciela Calvina Ayre (CA). Obaj Panowie twierdzą, że to właśnie CSW jest Satoshim Nakamoto, który stworzył również Bitcoina SV, projekt pierwotnej “wizji Satoshiego”, co Hodlonaut podważył wielokrotnie.

Akurat powyższy artwork (@CryptoScamHub) jest nieco inny, jak możecie zauważyć, składa się z tysięcy awatarów społeczności Bitcoina i wskazuje na wsparcie dla Hodlonauty:

“Atak przeciwko naszemu jest atakiem na nas wszystkich. #WeAreAllHodlonaut” – właśnie tak brzmi manifest społeczności.„Craig Wright nie jest Satoshim”

Do akcji przeciwko CSW i jego groźbom dołączyło także kilka znamienitych osobistości w świecie krypto m.in. sam Changpeng Zhao (CZ), CEO i założyciel Binance. Opublikował on wpis na Twitterze o treści: “Craig Wright nie jest Satoshim. Nigdy więcej tego g!wna, usuwamy!”. CZ tym samym zapoczątkował akcję #DelistBSV, która z czasem zacznie nabierać większego rozmachu.Co więcej, jeden z użytkowników zażartował, żeby uważał, bo jeszcze go pozwą, na co CZ odpowiedział bardzo poważnie:

Oh, to nie będzie pierwszy raz, nauczyliśmy się wielu rzeczy. Przegrani płacą prowizje naszym prawnikom. Mamy wielu dobrych/drogich prawników.

Problemem dla większości ludzi są koszty prawne, które mogą wynieść miliony dolarów. Na szczęście, poradzimy sobie z tym.

Dziś, jest to jeden z najpoważniejszych problemów systemu prawnego na całym świecie.Jak wiemy, nie tylko Hodlonauta otrzymał pozew, ponadto pochwalił się nim na Twitterze niejaki blogger Peter McCormack:#WeAreAllHodlonaut #DelistBSV

Odnośnie do wcześniej wspomnianej akcji #WeAreAllHodlonaut, utworzono fundusz na walkę sądową z CSW, tzw. Hodlonaut’s Legal Fund. Zbiórkę utworzono przed dwoma dniami z celem osiągnięcia $20 000, błyskawicznie zebrano blisko 140% tej sumy – 27 750 dolarów.

Warto dodać, że CSW i CA wyznaczyli nagrodę za zidentyfikowanie Hodlonauty, jego rzeczywistej tożsamości, w postaci 70 sztuk Bitcoina SV (ok. 5 000 dolarów).

Założyciel funduszu krypto Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano (Pomp) także włączył się do akcji przeciwko Bitcoinowi SV. Pomp zaproponował, aby każda giełda do 1 maja usunęła BSV w geście solidarności dla jedynego liczącego się Bitcoina (BTC). Następnie Pomp dodaje: “Czasami musimy robić trudne rzeczy, nie dlatego, że to jest łatwe, ale dlatego, że tak trzeba.”

https://twitter.com/APompliano/status/1116711894625202176Faketoshi

O nieuchwytnym i tajemniczym geniuszu twórcy Bitcoina pisaliśmy już wielokrotnie, o czym przekonacie się, klikając w następujący link – Satoshi Nakamoto. Teraz zaś odpowiedzmy sobie na pytanie, czy Craig Wright jest Satoshim Nakamoto?

Odpowiedź jest jednoznaczna: NIE.

Wiele dowodów za tym przemawia, w tym śledztwo przeprowadzone przez WikiLeaks, którego lidera zresztą aresztowano przed kilkoma dniami. Więcej dowodów znajdziecie na specjalnie poświęconej temu zagadnieniu stronie – #StopCraigWright bądź też na wikipedii.

Co ciekawe, na łańcuchu Bitcoina SV znajduje się transakcja, w której zapisana jest informacja: “Craig Wright jest fałszywy”.

 Ostatnie wydarzenia nie przysługują się wartości Bitcoina SV, choć też nie pogrążają go znacząco, blisko 20% straty w ciągu ostatniego tygodnia.Pytanie do Was: czy Binance i inne giełdy rzeczywiście usuną Bitcoina SV? Co myślicie na temat Craiga Wrighta i jego “wybryków”? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach i uważajcie, żeby nie narazić się na pozew CSW. 😉


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze