Ledger Live | Jakie możliwości otwiera korzystanie z natywnej aplikacji portfeli sprzętowych Ledger?

10 079

Poznaj możliwości, które oferuje użytkownikom Ledger Live – aplikacja wiodącego producenta portfeli sprzętowych.

Co to jest Ledger?

Jakkolwiek wejście w posiadanie zasobu cyfrowego może nie być zbyt wielkim wyczynem, tak zabezpieczenie go przed kradzieżą i atakami ze strony hakerów stanowi już nie lada wyzwanie.

Posiadanie portfela sprzętowego takiego jak Ledger wydaje się aktualnie jedną najbezpieczniejszą opcji przechowywania cyfrowych zasobów w trybie offline. Uatrakcyjnieniem takiego modelu przechowywania stała się Ledger Live – aplikacja, dzięki której użytkownicy mają dostęp do szerokiego wachlarza funkcjonalności, z których mogą skorzystać względem posiadanych przez siebie aktywów.

Portfele sprzętowe Ledger

Ledger oferuje dwa podstawowe portfele sprzętowe, Ledger Nano S i Ledger Nano X. Nano X jest w przybliżeniu dwukrotnie droższy od Nano S. Jednak dodatkowe funkcje, takie jak akumulator, połączenie Bluetooth, do 100 aplikacji zainstalowanych na urządzeniu, itp. sprawiają, że warto się tą wersją zainteresować.

Chcesz zapoznać się ze szczegółowa specyfikacją portfeli Leder w porównaniu z ich największą konkurencją, portfelami Trezor? Przeczytaj poradnik zatytułowany Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut

Pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa, portfele sprzętowe należy kupować wyłącznie u autoryzowanych dystrybutorów i sprzedawców, takich jak chociażby FlyingAtom.

Przegląd funkcjonalności, które oferuje Ledger Live

Aplikacja umożliwia wysyłanie i odbieranie aktywów cyfrowych bezpośrednio z portfela sprzętowego. Co więcej, aplikacja Ledger Live pozwala zarządzać i przeprowadzać transakcje na bazie ponad 1800 kryptowalut i tokenów. Zysk ze swoich aktywów możesz generować również korzystając z funkcji stakingu i pożyczania dostępnego w aplikacji Ledger Live.

ParaSwap

Wypłata aktywów z portfela, przeniesienie ich na giełdę i wymiana aktywów może być dla niektórych procesem trudnym i żmudnym. Ledger oferuje funkcję ParaSwap, dzięki której możesz bezpiecznie wymienić jeden zasób cyfrowy na inny za pośrednictwem Changelly bez konieczności korzystania z walut fiducjarnych (FIAT).

Wypada w tym miejscu zaznaczyć, że taki model wymiany nie sprawdzi się raczej w przypadku chęci dokonywania swapów nastawionych na generowanie zysków „tu i teraz”. Na giełdzie będzie zdecydowanie taniej – ale coś za coś – Ledger Live zapewnia w tym względzie wyjątkową wygodę.

Co ponad to? Aplikacja Ledger Live korzysta z interfejsu API i umożliwia dostęp do niższych cen podczas wymiany między różnymi DEX-ami.

ledger paraswap

Kupno/ sprzedaż aktywów cyfrowych

Wybór spośród setek platform wymiany kryptowalut może okazać się nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla tych uzytkowników, którzy nie parają się kryptowalutami na co dzień. Aby umożliwić kupno i sprzedaż aktywów cyfrowych bezpośrednio z poziomu aplikacji, Ledger nawiązał współpracę z Coinfy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie korzystać z tej usługi, zajrzyj na stronę pomocy Ledgera (tutaj).

Transfery

Zamiast przenosić swoje aktywa z portfela sprzętowego na giełdę, możesz wysłać je bezpośrednio na adres portfela za pośrednictwem Ledger Live w wersji desktop lub mobile.

Staking

Podstawową funkcją aplikacji Ledger Live jest pomoc w generowaniu zysków z przechowywanych zasobów cyfrowych bezpośrednio z poziomu portfela sprzętowego. Pasywny dochód ze swoich aktywów możesz generować poprzez staking. Za pośrednictwem Ledger Live „stakować” możesz, między innymi coiny takich łańcuchów bloków jak: Tezos, Tron, Cosmos, Algorand i Polkadot. Dodatkowo platforma umożliwia również stakowanie innych monet za pomocą zewnętrznych portfeli.

Przeczytaj także:

Lending

Mechanizm pożyczek pozwala generować zysk z aktywów, których nie planujesz póki co używać. Ledger Live oferuje bezpieczną możliwość pożyczania dzięki Compound Finance, w którym wpłacasz tokeny na adres smart kontraktu w zamian za tokeny COMP (cToken). Kiedy chcesz wypłacić swoje aktywa i odsetki, możesz odesłać cToken i odebrać swoje środki. Za pośrednictwem aplikacji Ledger Live, możesz korzystać z pożyczek dla USDC, USDT i DAI.

ledger lending

Przeczytaj również: Top 6 platform do generowania dochodu pasywnego z kryptowalut

Czy Ledger jest bezpieczny?

Ledger jest jednym z najbezpieczniejszych portfeli sprzętowych. Portfele firmy posiadają certyfikat Certified Secure Element (CC EAL5+) i są niezależnie certyfikowane przez ANSSI. Co więcej, możesz kupować, sprzedawać i przenosić swoje aktywa bezpośrednio przez portfel sprzętowy. Bezpieczeństwo Twoich aktywów zapewnia ochrona dostępu kodem PIN i 24-wyrazową frazą odzyskiwania.

Jak skorzystać z Ledger Live?

Aby skorzystać z aplikacji Ledger, musisz posiadać portfel sprzętowy Ledger. Jeśli jeszcze go nie masz, zajrzyj tutaj. Skonfiguruj PIN i zapisz frazę odzyskiwania. Pobierz aplikację na swój smartfon lub komputer. Chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo skonfigurować Ledger Live? Obejrzyj poniższy film:

Zalety i wady Ledger Live

Zalety:
  • Ledger Live jest kompatybilny zarówno z urządzeniami stacjonarnymi, jak i mobilnymi
  • Możesz wymieniać swoje aktywa bezpośrednio z portfela sprzętowego Ledger za pomocą funkcji ParaSwap
  • Mezpośredni zakup/sprzedaż aktywów umożliwia Coinify
  • Możesz uzyskać pasywny dochód poprzez staking lub pożyczanie
  • Aplikacja działa z każdym modelem portfela Ledger
Wady:
  • Nie możesz korzystać z Ledger Live bez posiadania portfela sprzętowego

Ledger Live: Podsumowanie

Ledger, jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej zaawansowanych portfeli sprzętowych na rynku, występuje w dwóch wariantach: Nano S i X. Aplikacja Ledger Live umożliwia dostęp do wielu funkcji charakterystycznych dla sektora zdecentralizowanych finansów, takich jak: kupno, sprzedaż, staking i lending. Podczas korzystania z aplikacji nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich zasobów, ponieważ pozostają one w portfelu sprzętowym i nigdy nie są wyeksponowane online.

Może Cię zainteresować:

Komentarze