Top 6 platform do generowania dochodu pasywnego z kryptowalut

Dzięki tym platformom możesz generować pasywny dochód z wykorzystaniem swoich kryptowalut w wymiarze od pięciu do dwudziestu procent lub nawet więcej, w zależności od coina. Zarówno scentralizowane, jak i zdecentralizowane platformy oferują w tym względzie różne korzyści.

Cefi kontra Defi

Zanim przejdziemy do omówienia najlepszych platform do stakingu, dobrze jest znać różnicę między finansami scentralizowanymi a zdecentralizowanymi. Jest kilku naprawdę dużych graczy, takich jak Binance, którzy oferują nam naprawdę świetne usługi. Ale to są scentralizowane platformy.

Istnieją również zdecentralizowane platformy, takie jak Pancakeswap, na których również możemy stakować. W przypadku korzystania z takich rozwiązań musisz posiadać własny, zdecentralizowany portfel.

Rasowy staking odbywa się na blockchainie, a jedyną osobą, która ma kontrolę i własność nad naszymi aktywami, jesteśmy my. Możemy je zablokować na platformie i stakować za pomocą protokołów blockchain lub za pomocą zdecentralizowanego portfela.

Staking bezpośrednio na blockchainie jest pewnym wyzwaniem. Przykładowo, jeśli chodzi o ETH, musisz mieć co najmniej 32 ETH i uruchomić swój własny węzeł.

Binance

Binance to największa na świecie giełda kryptowalut:

ranking giełd

Na powyższym screenie widać wyraźnie, że codziennie obraca się tu kryptowalutami o wartości ponad 40 miliardów dolarów. Binance zarabia na bardzo szerokiej ofercie aktywów cyfrowych.

Oferują nie tylko staking. Jeśli posiadasz BNB, możesz stakować tę monetę bezpośrednio na platformie Binance. Zaloguj się na swoje konto Binance, kup monety i stakuj (aktualne szacunki APY oscylują w granicach 8%).

staking binance

Kliknij „stakuj”. Pojawi się ekran, na którym zostaniesz poproszony o wybranie określonej liczby tokenów do stakingu wraz z okresem czasu, na który zechcesz zablokować swoje aktywa (30, 60 lub 90 dni).

staking binance 2

Binance ma również fantastyczną platformę do zarabiania, ale nie tylko do stakingu. Obsługują zdecydowaną większość cyfrowych monet.

Mają również stakowanie eth 2.0. Jeśli zatem nie chcesz uruchamiać własnego węzła i blokować 32 ETH, możesz stakować ten altcoin na Binance.

Ciekawą opcją jest to, że dają BETH – token, który pozwala handlować wartością tokenów eth, które postawiłeś na ETH 2.0.

Binance oferuje jednak również inne produkty. Na przykład oferują platformę oszczędnościową, na której możesz umieścić trochę bitcoinów lub stablecoinów.

To nie jest staking, ale opcje oszczędnościowe, więc w rzeczywistości używasz swoich monet i pożyczasz je innym inwestorom w celu uzyskania zysku. Procent jest dość niski i wynosi około 2%. Możesz go wygenerować w ciągu 30 lub 90 dni, czasem w ciągu siedmiu dni, więc wydaje się to być całkiem przyjemną opcją:).

Kucoin i Pool-x

Kucoin kolejna bardzo duża giełda z wysokimi wolumenami obrotu (na dzień dzisiejszy – 24-07-21 – na 6 miejscu zestawienia – patrz wyżej).

Podobnie jak Binance, Kucoin oferuje nam kilka różnych opcji. Mają platformę stricte zarobkową, a także platformę do stakingu o nazwie Pool-x. Możesz korzystać z niej zarówno w wersji przeglądarkowej jak i na smartfonie. Oferuje ekspozycję na wszystkie największe aktywa cyfrowe, proponując przy tym całkiem konkurencyjne zyski.

Wypada przyznać, że aktualne na moment przygotowywania niniejszej publikacji 83,47% w skali roku robi niemałe wrażenie. Warto jednak pamiętać, że wyższy poziom zysków wiąże się również z wyższym ryzykiem, ponieważ te tokeny tego typu mają zwykle większą zmienność. Pool-x oferuje również staking „większych” aktywów, takich jak Cardano i Polkadot.

pool-x

Jeśli oczekujesz bardzo wysokich zysków za staking swoich monet i chętnie podejmujesz ryzyko z mniejszymi monetami, to popatrz:

staking kucoin

Pool-x oferuje ekspozycję na nie z doprawdy wysokim yieldem, przekraczającym w niektórych przypadkach 50%. Kucoin posiada w ofercie bardzo dobre produkty oszczędnościowe i pożyczkowe. Jeśli masz na stanie stablecoiny, np. USDT, możesz udostępnić je do pożyczania na platformie.

Pożyczanie stablecoina możesz zautomatyzować:

lend usdt

Po prostu kliknij auto lend, a system automatycznie pożyczy wskazane środki. W każdej chwili możesz to wyłączyć. Pożyczaj tyle, ile chcesz. Ustaw parametry dziennej stopy procentowej. Kliknij „Lend USDT”.

Opcja nie dotyczy bynajmniej wyłącznie tethera. Możesz również pożyczyć swojego bitcoina, aby inni ludzie mogli go używać do handlu. Obecnie, w zamian za to możesz liczyć na około 2%. Dla porządku przypomnijmy, że pożyczanie to nie staking.

Blockfi

W BlockFi możesz zarabiać do 8,6% odsetek rocznie od swoich kryptowalut, pożyczać gotówkę, kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz uzyskiwać dostęp do innych usług podobnych do banków.

Witryna BlockFi wita użytkowników stwierdzeniem, że jej platforma może pomóc posiadaczom kryptowalut „zarobić więcej na twoim krypto”. Korzystanie z konta BlockFi do przechowywania krypto może pozwolić Ci na zarabianie „do 8,6%” odsetek każdego roku. Tego rodzaju stawki są absurdalnie wysokie, zwłaszcza gdy porównamy je z tradycyjnymi rachunkami bankowymi w tradycyjnym sektorze finansowym.

blockfi

Na początku BlockFi znany był przede wszystkim jako platforma oszczędnościowa. Nie mogłeś umieścić swojego bitcoina na koncie oszczędnościowym przez wiele lat, ani nie mogłeś uzyskać odsetek od posiadanych przez siebie bitcoinów. Po prostu trzymałeś bitcoina, wydawałeś go w razie potrzeby i to wszystko

BlockFi zmienił to dzięki systemowi BlockFi Interest Account (BIA). BIA umożliwia użytkownikom pożyczanie bitcoinów lub zarabianie na posiadanych przez nich bitcoinach.

Ze względu na te i inne produkty i usługi BlockFi nadal wyrabia sobie markę jako jedna z wiodących, dostępnych obecnie platform do zarządzania aktywami kryptowalutowymi.

Czym jest i jak działa BIA? Pozwala zarabiać po wpłacie bitcoinów, GUSD, Ether (ETH) lub USDC na swoje konto. Rejestrujesz konto, zasilasz swoje konto USD, kryptowalutami lub stablecoinami, a następnie zaczynasz zarabiać odsetki.

Od lutego 2021 r. BlockFi płaci 8,6% APY od depozytów USDC i GUSD, 6% APY od depozytów bitcoin i 4,5% APY od depozytów ETH.

Celsius Wallet

Portfel Celsius to kolejna, scentralizowana platforma podobna do Blockfi. Pozwala nam zarabiać na wypożyczaniu cyfrowych aktywów. Celsius oferuje dobry wybór coinów, w tym pożyczanie bitcoinów do sześciu procent.

Dzięki Celsiusowi możesz pożyczyć bitcoin, ethereum i kilka innych walut, w tym wiele stablecoinów, które również oferują bardzo dobre stawki, do prawie dziewięciu procent w przypadku USDT.

Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich przypadkach, również korzystanie z portfela, takiego jak Celsius, oznacza wypożyczanie tokenów innym inwestorom i dużym instytucjom oraz zarabianie na opłatach, które poniosą oni z tego tytułu. Jest to więc świetny sposób na generowanie dochodu pasywnego.

Aave

Aave jest to całkowicie zdecentralizowane. To w pełni zautomatyzowany protokół zbudowany w oparciu o sieć Ethereum. Wszystko, co robi, to zasadniczo łączy kupujących i sprzedających pieniądze. Możesz uzyskać pasywny dochód za wypożyczanie tokenów na platformie.

Aave ma obecnie pule dla ponad 20 aktywów opartych na Ethereum, w tym stablecoinach Tether, DAI, USD Coin i Gemini Dollar. Inne rynki to Chainlink, Basic Attention Token i Uniswap.

Aave pomija cały proces pożyczek typu peer-to-peer, zamiast tego decyduje się na pożyczki typu pool-to-peer.

Oto jak to działa: użytkownicy deponują zasoby cyfrowe w „pulach płynności”. Stają się one funduszami, które protokół może następnie pożyczyć. Każdy, kto zdeponuje swoje tokeny do puli i tym samym „zapewni płynność”, otrzyma nowe aTokeny. (Litera „a” oznacza „Aave”). Jeśli więc wpłacisz DAI do puli płynności, otrzymasz w zamian aDAI.

Jako posiadacz aTokenów będziesz mógł skorzystać z flash loans, a także zarobić na odsetkach od tych aTokens. Jeśli wpłacasz tokeny do puli, która ma już dużą nadwyżkę płynności, niewiele zarobisz. Ale jeśli zdeponujesz tokeny, których protokół rozpaczliwie potrzebuje, zarobisz więcej.

To samo dotyczy pożyczkobiorców – stopy procentowe różnią się w zależności od tego, co pożyczasz.

Więcej informacji na temat tego czym jest i jak działa Aave, znajdziesz tutaj:


Pancakeswap

Pancakeswap jest zbudowana na Binance Smart Chain (BSC). Scentralizowana platforma i giełda Binance są oddzielone od tego zdecentralizowanego łańcucha bloków, używają jednak tego samego tokena – BNB.

Pancakeswap jest bez wątpienia jedną z największych platformą płynnościowych na Binance Smart Chain.

pancakeswap

W samym Pancakeswap mają również opcję puli (Syrup Pools). Pule to miejsce, w którym możesz stakować określone monety i generować pasywny dochód.

pancakeswap

Ta platforma wymaga stakowania kilku tokenów CAKE, ponieważ Binance Smart Chain działa w oparciu o proof of stake. A Pancakeswap chce jak największej płynności na platformie.

Istnieje również wiele innych tokenów Binance Smart Chain. Jeśli je posiadasz, możesz również stakować je za pośrednictwem Pancakeswap.

Interakcja z protokołem wymaga utworzenia i podpięcia portfela (np. Metamask). Jeśli nie wiesz, jak załozyć taki portfel – zajrzyj do tego poradnika.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze