Tether opis kryptowaluty

NAZWA I LOGO

Tether

OPIS KRYPTOWALUTY

 

Tether to kryptograficzna wersja amerykańskiego dolara. Wszystkie Tethery zostały początkowo wydane na blockchainie Bitcoina przez protokół Omni Layer i dlatego istnieją jako token kryptowaluty. Każda jednostka wydana do obiegu jest poparta stosunkiem jeden do jednego (tj. 1 Tether = 1 USD) przez odpowiadającą mu jednostkę pieniężną w walucie posiadaną w depozycie przez Tether Limited z siedzibą w Hongkongu. Tethery mogą być wymieniane na podstawową walutę pieniężną (fiducjarną) zgodnie z warunkami świadczenia usług Tether Limited. Istnieje również opcja spieniężenia Tetherów do Bitcoina. Po „wyemitowaniu” Tethra może on być przenoszony, przechowywany, wydawany itp. tak jak Bitcoin i inne kryptowaluty. Ciekawym aspektem Tethra jest jego sposób na osiąganie konsensusu (zgodności w sieci) poprzez Proof-of-Reserves. Oznacza to, że ilość prawdziwych pieniędzy (dolarów, euro, jenów) przetrzymywanych przez Tether Limited powinno odpowiadać ilość Tetherów w obiegu.

SPECYFIKACJA

 

Maksymalna ilość monet: ograniczona jedynie przez ilość wpłaconych pieniędzy na konto firmy Tether Limited

Wydobytych monet: 2 280 109 970 USDT (2.28 miliarda USDT)

Pierwszy „blok”: 12 marca 2015

Liczba bloków: Tether nie posiada bloków transakcyjnych

Średni czas pomiędzy blokami: brak danych

Nagroda w bloku: brak nagród

Rozmiar Blockchain: brak blockchain

Ilość masternodów: prawdopodobnie jeden w posiadaniu Tether Limited

Algorytm: SHA 256 (algorytm Bitcoina)

DYSTRYBUCJA

 

Źródło: Tether whitepaper

Powyższy diagram prezentuje proces w jakim przebiega dystrybucja oraz wymiana w obiegu Tetherów. W pierwszym punkcie klienci przelewają na konto bankowe Tether Limited pieniądze fiducjarne (np. dolary). W punkcie drugim, Tether Limited emituje odpowiednią ilość Tetherów, która równa się kwocie wpłaconej na jej konto bankowe. W trzecim punkcie następuje wielokrotna wymiana Tetherów lub ich przesyłanie pomiędzy portfelami i giełdami. W czwartym punkcie, użytkownicy wpłacają Tethery na portfel firmy Tether Limited. W ostatnim, piątym punkcie Tether Limited niszczy Tethery i wypłaca użytkownikowi odpowiednią kwotę w pieniądzach fiducjarnych.

 

 

 CZYM RÓŻNI SIĘ OD BITCOINA?

 

Wykopanych monet 16,247,731 BTC 2 280 109 970 USDT
Czas wykopania bloku 10m Brak bloków
Liczba bloków 509,920 Brak
Wielkość blockchain 186.08 GB Brak własnego blockchaina (oparty na blockchain Bitcoina)
Algorytm SHA256 Brak własnego algorytmu (oparty o algorytm Bitcoina – SHA 256)
Prywatność Do używania Bitcoina (i innych walut) wystarczy mieć jedynie klucz publiczny i prywatny, które nie zawierają żadnych danych o użytkowniku takich jak dane personalne czy adres zamieszkania. Teoretycznie więc zapewniona jest anonimowość. W praktyce jednak trzeba się sporo natrudzić gdyż wszystkie transakcje i adresy publiczne są ogólnodostępne w sieci – na czym zresztą polega istota Bitcoina. Prześledzenie historii transakcji nie jest niemożliwe i przy odpowiedniej determinacji można powiązać adres z użytkownikiem np. analizując jego działania w sieci z użyciem adresów Bitcoin (zakupy, wpisy na forach) i adres IP. By zmniejszyć taką szansę należy trzymać środki na większej ilości adresów, transakcji dokonywać z różnych adresów, a w ostateczności skorzystać z serwisów oferujących mieszanie monet – jest to jednak powierzanie Bitcoinów stronie trzeciej. W Tetherze poziom prywatności jest praktycznie zerowy. Przez wpłaceniem pieniędzy na konto bankowe Tether Limited, użytkownik musi przejść długi proces KYC, w którym poświadcza swoją tożsamość, miejsce zamieszkania oraz źródło potencjalnie wpłacanych środków. Dzięki temu Tether Limited wie praktycznie wszystko o swoich użytkownikach.
Szybkość Czas potwierdzenia jest stosunkowo długi i wynosi czasami ponad kilka godzin. Obecnie z powodu narastającej ilości transakcji na sekundę nie wszystkie przelewy trafiają od razu do bloku. Jest to zależne od opłaty transakcyjnej (fee) – im większa tym szybciej trafi. Pomimo faktu, że Tether działa na blockchainie BTC, jest on dość szybki a transakcje zabierają mało czasu.
Inne Całość nagrody trafia do górników. Skutkiem tego jest dość kosztowne utrzymanie węzłów.

Bitcoin oparty jest tylko o mining

Tether nie do końca można uznać za kryptowalutę. Nie posiada on masternodów.

 

ROADMAP

Twórcy Tethera nie przewidują żadnych ulepszeń jego kodu źródłowego. Tether sam w sobie nie posiada kodu źródłowego i jest oparty o blockchain Bitcoina.

PORTFELE

 

Tether wallet (przeglądarkowy):

https://wallet.tether.to/app/#!/login

MINING

 

W Tetherze nie występuje proces miningu. Nowe tokeny są emitowane na bieżąco przez Tether Limited po wpłatach użytkowników klasycznych pieniędzy na ich konto.

TWÓRCY ORAZ DEWELOPERZY

  • JL Van Der Velde – CEO
  • Giancarlo Devasini – CFO
  • Philip G. Potter – Chief Strategy Officer
  • Matthew Tremblay – Chief Compiliance Officer
  • Stuart Hoegner – General Counsel

MEDIA

 

Oficjalna strona

https://tether.to/

Twitter

https://twitter.com/tether_to?lang=pl

Facebook

https://www.facebook.com/tether.to

LinkedIn

https://pl.linkedin.com/company/tether

KOD ŹRÓDŁOWY

BRAK

BLOCKCHAIN EXPLORER

 

http://omnichest.info/lookupsp.aspx?sp=31

 

 

GIEŁDY

 

https://www.okex.com/

https://www.binance.com/

https://www.bitfinex.com/

https://bittrex.com/

https://poloniex.com/

WYKRES Z CENĄ

 

https://coinmarketcap.com/currencies/tether/#charts

https://www.coingecko.com/en/coins/tether

https://www.worldcoinindex.com/coin/tether

Komentarze