Jak korzystać ze zdecentralizowanych danych rynkowych w handlu kryptowalutami

7 543

Jedna platforma. Wszystkie dane. Skorzystasz?

Wraz ze stale rosnącym wymiarem popularności DeFi, na rynku pojawiło się wiele głosów próbujących rozstrzygnąć, czy i w jaki sposób korzystanie z protokołów zdecentralizowanych finansów (DEX) jest lepsze/ gorsze od narzędzi, które oferują giełdy scentralizowane (CEX),

Zwolennicy zdecentralizowanych giełd (DEX) utrzymują, że jeśli nie jesteś właścicielem swoich kluczy, nie jesteś w stanie spersonalizować swoich aktywów. Co więcej, w takim modelu środki miałyby być bardziej bezpieczne.

Czas pokazał, że „precyzyjne” korzystanie z usług i produktów oferowanych przez protokoły DeFi bez opóźnień związanych z interakcją z portfelem niesie ze sobą szereg komplikacji, skutkujących nadmiernie wysokimi opłatami transakcyjnymi, wątpliwościami natury bezpieczeństwa oraz oczywiście kwestią przydatności dostępu do danych rynkowych w czasie rzeczywistym.

CEX-y wyróżniają się na tym polu dostarczaniem swoim klientom informacji historycznych w czasie rzeczywistym oraz orderbooków, umożliwiając traderom dokonywanie szybkich decyzji nakierowanych na jak najbardziej efektywne wykorzystanie okoliczności rynkowych.

Jeżeli chciałbyś zapoznać się z szczegółową analizą zestawu różnic pomiędzy scentralizowanymi a zdecentralizowanymi giełdami, polecamy lekturę artykułu CEX kontra DEX | Pojedynek bez zwycięzcy?

Więcej danych, bardziej pewne decyzje inwestycyjne

Z biegiem czasu powstała potrzeba uruchomienia platform (zdecentralizowanych aplikacji), które stanowiłyby solidne zaplecze danych on-chain, zwiększając zaufanie pokładane w zdecentralizowanych finansach. Co więcej, użytkownicy coraz częściej i śmielej zdawali się manifestować potrzebę możliwości sięgnięcia do jedynego w swoim rodzaju zestawu wskaźników i protokołów, na bazie których mogliby podejmować decyzje inwestycyjne w jeszcze bardziej pewny i bezpieczny sposób.

Naprzeciw powyższemu wyszedł dość szeroki wachlarz inteligentnych platform agregujących dane z DeFi, takich jak chociażby DEXTools, DeFiLlama i DeFiPrime (nawet pulpity NFT, takie jak Rarity.Tools). Dzieki tym (i wielu innym narzędziom) traderzy są w stanie zyskać zdecydowanie lepszy i szerszy obraz tego, co rzeczywiście „dzieje się” na rynku.

W tym tekście przeanalizujemy DEXTools, efektywną aplikację i ekosystem DeFi, która w ramach jednej platformy zapewnia dostęp do szczegółowych informacji dotyczących danych on-chain, poszczególnych rynków, Twojego portfolio i wielu innych elementów.

Czym jest DEXTools?

DEXTools to DApp dla zdecentralizowanych finansów (DeFi), która oddaje do dyspozycji traderów wiele elementów, które można wykorzystać w celu osiągnięcia jak największego zwrotu z inwestycji w aktywa DeFi. Atrakcyjność platformy opiera się na różnorodności oferowanych przez nią możliwości, zdolności do mieszania i skalowania dostępnych informacji w czasie rzeczywistym oraz integracji z wieloma platformami, takimi jak Uniswap, Sushi czy PancakeSwap.

Dzięki DEXTools można obsługiwać, analizować i wykonywać transakcje z poziomu jednego interfejsu. Narzędzia transakcyjne dostarczane przez DEXTools sprowadzają się do wnikliwej analityki, powiadomień o opłatach, eksploratora puli płynności oraz eksploratora płynności par z informacjami o opłatach za utrzymanie i wykresów, które gwarantują utrzymanie kontaktu z realiami rynkowymi w kontekście aktualnie panujących trendów.

Eksplorator puli płynności pozwala użytkownikom na prowadzenie działań związanych z płynnością i szybkie uzyskiwanie informacji na temat pojawiania się nowych pul na DEX-ach. To jednak nie wszystko. DEXTools integruje się z czołowymi rynkami DeFi umożliwiając klientom natychmiastowy staking i obsługę swapów na tokenach ERC-20 i BEP-20.

Co więcej, DEXTools dostarcza bezcenne wskaźniki on-chain, które obejmują potencjał portfeli, swapów i transakcji dokonywanych przez wieloryby. Platforma może również pomóc traderom zmaksymalizować ich zarobki dzięki własnemu systemowi botów handlowych. Boty DEXTools są w pełni konfigurowalne, z uwzględnieniem dostarczania powiadomień w czasie rzeczywistym o (m. in) zmianach w opłatach oraz realizacji zleceń kupna/ sprzedaży i stanie płynności poszczególnych par aktywów bezpośrednio na Telegram użytkownika.

Takie boty to szczególnie fascynujący temat. Jeżeli chciałbyś przeanalizować więcej możliwości oferowanych przez narzędzia dostępne na rynku, zajrzyj do opublikowanego przez nas poradnika Boty tradingowe | Przegląd rozwiązań rynkowych do zastosowań w sektorze kryptowalut


Jak handlować za pomocą DEXTools?

DEXTools umożliwia klientom bezzwłoczną obsługę atomic swapów. Aby z tego skorzystać, trzeba przejść do zakładki „Multiswap” i wybrać odpowiednią parę i DEX. Warto dodać, że wszystkie wykresy cenowe na DEXTools pochodzą z TradingView.

Aby rozpocząć korzystanie z DEXTools, wystarczy autoryzować się przez dowolne narzędzie Web 3. W tym celu wystarczy wybrać jeden z dostępnych portfeli (MetaMask (zobacz poradnik), WalletConnect, WalletLink, Torus, Fortmatic, Authereum lub MEW) i uwierzytelnić się na blockchainie.

Dla zainteresowanych (mały off-top, aczkolwiek jak najbardziej wart uwagi):


Token DEXT

DEXT to natywny token narzędziowy platformy DEXTools. Jako token klasy multi-chain, DEXT funkcjonuje w Ethereum jako token ERC-20 oraz w Binance Smart Chain jako token BEP-20.

źródło: link

Token DEXT jest obecnie przedmiotem obrotu na wielu giełdach, takich jak Uniswap, BKEX i Poloniex. Użytkownicy mogą kupować DEXT za Wrapped Ethereum (WETH) lub stablecoin USDT. Członkowie premium mają możliwość zdobywania tokenów w ramach programu nagród DEXTShare. Utrzymując ponad 100 000 DEXT w swoich portfelach, najbardziej zasobne adresy zarabiają część wszystkich płatności za subskrypcję. Właśnie dla tych klientów, DEXTShare wygenerowało już w comiesięcznych dropach ponad 5 milionów dolarów.

narzędzia dex defi
źródło: link

Prawie wszystkie funkcje DEXTools są dostępne bezpłatnie. Interfejs użytkownika DEXTools działa w modelu przeglądarki internetowej. Dostęp do platformy możesz uzyskać tutaj.

Kto stoi za DEXTools?

Grupa DEXTools agreguje współpracowników ze sporym zrozumieniem inżynierii, tworzenia oprogramowania, reklamy i finansów. Krótkie biogramy członków zespołu możesz zobaczyć tutaj. DEXTools ma długą listę partnerstw. Oprócz wbudowanych w platformę DEX-ów, takich jak wspomniane już wcześniej PancakeSwap, Uniswap i Sushi, DEXTools współpracuje również z innymi podmiotami.

Jakie są cele DexTools?

Na koniec rzućmy okiem na roadmap DEXTools

źródło: link

Daj znać w komentarzach, czy korzystasz z tego typu narzędzi i jaka jest Twoja opinia na ich temat?

***

To nie jest wpis sponsorowany. DYOR.

źródło: link

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze