Peter Schiff drugim najbardziej wpływowym influencerem bitcoin ostatniego tygodnia

W zestawieniu platformy Lunarcrush, która oferuje dane o tym, jak media społecznościowe wpływają na rynki kryptowalut, bitcoinowy krytyk Peter Schiff zajmuje 2 miejsce w panteonie największych influencerów kryptowaluty.

peter schiff
źródło: lunarcrush

Peter Schiff „ma wpływ na bitcoina” !?

Na liście influencerów Bitcoin, Peter Schiff zajmuje drugie miejsce zaraz po bitcoinowcu i gospodarzu bitcoinowych podcastów, Anthonym Pompliano,

Max Keiser jest piąty. Warto zauważyć, że ostatnio Schiff i Keiser często wymieniali poglądy na temat Bitcoina na Twitterze.

Ranking Lunarcrush pokazuje stan na ostatnie 7 dni – od 24 grudnia do chwili obecnej. Według danych serwisu, w tym właśnie okresie Schiff opublikował 54 tweety, które przełożyły się na 17 140 polubień i 30 384 zaangażowania.

Z zestawienia dowiadujemy się, że jego wypowiedzi miały wpływ w szczególności na dwie monety: Bitcoin i Litecoin. Jego”wpływ na BTC” był zdecydowanie większy niż na LTC.

peter schiff
źródło: lunarcrush

P. Schiff = „Wielki Fan Bitcoina”

Peter Schiff tak często tweetował o Bitcoinie, najczęściej wypowiadając się negatywnie BTC, że wielu członków społeczności zaczęło go trollować. Ironicznie komentowano, że jest on w rzeczywistości wielkim fanem Bitcoina, który tylko udaje zwolennika złota.

29 grudnia Schiff skrytykował czwartą co do wielkości kryptowalutę, XRP. Jego tweet pojawił się po tym, jak cena XRP spadła z poziomu 0,22 USD i osiągnęła 0,19 USD na tle pozwu SEC przeciwko Ripple.

Warto zauważyć, że syn Schiffa, Spencer, jest pod tym względem całkowitym przeciwieństwem swojego ojca i jest zwolennikiem Bitcoina. 29 grudnia Max Keiser wezwał społeczność do obserwowania jego profilu.

Zobacz najgłośniejsze wpisy Schiffa o bitcoinie z 2020 roku:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze