Petter Schiff | „Bitcoin to największa bańka w historii”

4 542

Peter Schiff stwierdził, że Bitcoin to największa bańka, jaką kiedykolwiek widział. Taki właśnie obraz miał zbudować sobie na podstawie poziomu zaangażowania bitcoinowych traderów. Nie wierzycie? Przekonajcie się na własne oczy.

Bitcoin naprawdę umiera?

Krótko przed korektą ceny, 20 października 2020 roku, inwestor wszedł na Twittera, aby wyrzucić swoje myśli na temat słynnej kryptowaluty. Stwierdził, że jest to największa bańka, jaką kiedykolwiek widział. Schiff wyjaśnił, że „poziom przekonania kupujących do tradingu” BTC jest tak wysoki, że przebija słynne, mroczne epizody w historii finansów, takie jak bańka dotcomowa czy kryzys na rynku nieruchomości z 2006 roku:

„Jeśli mierzysz rozmiar baniek aktywów na podstawie poziomu przekonania kupujących w ich handlu, bańka #Bitcoin jest największą, jaką widziałem. Hodlerzy bitcoina są coraz bardziej przekonani, że mają rację. Wydaje im się, że nie mogą stracić więcej niż kupujący w czasie dotcomu czy bańki na rynku nieruchomości.”

Ewolucja tweetów Schiffa i byczy rynek BTC

Nie jest jasne, w jaki sposób Schiff był w stanie zmierzyć poziom przekonania większości bitcoinowych traderów. Co ciekawe, kiedy Peter Schiff wyraża „głębokie przekonanie”, że Bitcoin zaraz umrze…, jego wartości zaczyna rosnąć…

bitcoin bańka

Powyższy obraz udostępniony przez Blockchaincenter_de pokazuje ewolucję tweetów Schiffa. Doszło już do tego, że Schiff, jak specyficzny rodzaj internetowego mema, zaczął być postrzegany, oczywiście prześmiewczo, jako wyznacznik ceny BTC.

Jeden z ostatnich komentarzy Petera Schiffa na temat Bitcoina zwiastował, że cena kryptowaluty spadnie niebawem poniżej poziomu 10 000 USD. Schiff zainicjował i zaprosił ludzi do dyskusji na temat tego, jak duży i katastrofalny w skutkach miałby być upadek Bitcoina. Niedługo potem okazało się, że BTC nie spadł ponownie poniżej poziomu 10 000 USD i obecnie bije rekord utrzymywania się powyżej tego poziomu najdłużej w historii.

„Bitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości”

Schiff zasłynął z przewidzenia kryzysu finansowego w 2008 roku. Kryzysu, który, nawiasem mówiąc, wydaje się być jednym z powodów, dla których Satoshi stworzył Bitcoina. Inwestor wyjaśnia, że ​​wydajność BTC, która rośnie bardzo szybko i spada z tą samą siłą, jest charakterystyczna bańki, a nie młodego produktu konsolidującego rynek.

Schiff twierdzi, że Bitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Złoto ma przewyższać go z powodu wielu zastosowań (poza czystą spekulacją i przechowywaniem wartości).

Może Cię zainteresować:Komentarze