Square ogłasza plany odnośnie zdecentralizowanej giełdy bitcoin

Zdecentralizowana, bitcoinowa giełda miałaby stanowić część projektu TBD Square.

Bitcoinowy DEX od Square?

„Wyznaczyliśmy kierunek [TBD]”napisał Dorsey na Twitterze. „[Projekt pomoże] nam zbudować otwartą platformę do stworzenia zdecentralizowanej giełdy bitcoin”.

Dorsey zapowiedział TBD już w lipcu. Stwierdził wówczas, że będzie służyć jako otwarta platforma deweloperska i fundament dla różnych usług DeFi.

Próby skomentowania tego, co planuje Square podjął się Mike Brock, dyrektor generalny TBD w Square. Przyznał, że ostatnio pojawiło się „wiele spekulacji na temat tego, czym jest TBD, a czym nie”.

Brock wyjaśnił, że projekt uprości proces tworzenia i korzystania z portfela bez konieczności udziału z giełd powierniczych, takich jak aplikacja Square’s Cash i Coinbase. Dodał, że zostanie to osiągnięte za pośrednictwem Bitcoina.

„Można myśleć o tym jako o zdecentralizowanej giełdzie dla FIAT” – podsumował Brock w swojej serii tweetów. Dodał, że będzie to również oprogramowanie typu open source, które będzie działać z dowolnym portfelem kryptowalutowym.

Co więcej, Brock podkreślił, że Square wierzy w bitcoina jako natywną walutę Internetu: „Chociaż istnieje wiele projektów, które mają pomóc uczynić Internet bardziej zdecentralizowanym, skupiamy się wyłącznie na globalnym systemie monetarnym dla wszystkich. Ale uwzględnienie wszystkich wymaga kilku elementów, których naszym zdaniem brakuje.”

Rozwój Square idzie w nową stronę

W przeciwieństwie do Square Crypto, które w dużej mierze finansuje rozwój Bitcoina, TBD ma nieco inny zakres. Dorsey powiedział, że projekt połączy usługi Square Seller i Cash App, a także niedawno nabytą usługę muzyczną Tidal.

Do tej pory Square Crypto sfinansowało kilka projektów kryptowalutowych. Obecnie pracuje nad otwartym portfelem sprzętowym dla Bitcoina.

Oprócz wysiłków rozwojowych, Square zainwestowało znaczne środki w kryptowalutę. Firma posiada obecnie ponad 8 000 BTC, co – wg dzisiejszych cen – odpowiada około 393 milionom dolarów.

Może Cię zainteresować:

Komentarze