Square raportuje przychody z BTC w wysokości 2,72 mld USD

Cash App, usługa płatności peer-to-peer firmy Square Jacka Dorseya wygenerowała w drugim kwartale 2,72 miliarda dolarów przychodów z BTC.

Chociaż oznacza to wzrost o 143% rok do roku, liczba ta blednie w porównaniu do 3,5 miliarda dolarów, które odnotowano w poprzednim kwartale. Zysk z usług związanych z bitcoinem stanowi lwią część całkowitych przychodów netto Square w drugim kwartale (4,68 miliarda dolarów).

Firma Square zdołała osiągnąć znaczny wzrost przychodów związanych z BTC pomimo ogromnej korekty rynkowej. W II kwartale tego roku doszło do spadku ceny flagowej kryptowaluty o ponad 40 procent, a bitcoin zanotował jeden z najgorszych kwartałów w historii.

Zysk brutto Square z bitcoina wyniósł zaledwie 55 milionów dolarów w drugim kwartale, co stanowi 26-procentowy spadek w porównaniu z 75 milionami dolarów odnotowanymi w pierwszym kwartale.

Bitcoinowe inwestycje Square

Przez wzgląd na znaczne spadki na rynku kryptowalut w II kwartale Square musiał zgłosić nietrwałą stratę swojej inwestycji w BTC w wysokości 45 milionów dolarów.

Dla porównania, producent samochodów elektrycznych Tesla, odnotował niższą niż oczekiwano stratę w bitcoinach o wartości 23 milionów dolarów, która została zgłoszona pod koniec lipca.

Podążając za przykładem MicroStrategy, Square stał się jedną z pierwszych spółek notowanych na giełdzie, które dodały BTC do swojego bilansu.

W październiku ubiegłego roku firma zainwestowała w bitcoin 50 milionów dolarów. W lutym bieżącego roku ujawniła zakupy cyfrowego aktywa opiewające na 170 milionów dolarów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze