Square ponownie inwestuje w bitcoin | Tym razem 170 mln USD

4 421

W oficjalnym oświadczeniu podano, że firma Square „kupiła około 3318 bitcoinów za łączną cenę 170 milionów dolarów”.

W dokumencie czytamy, między innymi:

„W połączeniu z poprzednią inwestycją Square w wymiarze 50 milionów dolarów w bitcoinach, stanowi to około pięć procent całkowitej gotówki Square, jej ekwiwalentów i zbywalnych papierów wartościowych na dzień 31 grudnia 2020 r.”

Square ponownie inwestuje w bitcoin

Kurs bitcoina spadł w tym tygodniu do poziomu poniżej 50 000 USD. Opierając się na kwocie 170 milionów dolarów, którą Square wymieniło na około 3318 BTC, wygląda na to, że w ramach swojej najnowszej inwestycji, firma zapłaciła średnio 51 235 dolarów za jedną cyfrową monetę.

„Zgodnie z celem firmy Square wierzy, że kryptowaluta jest instrumentem wzmocnienia gospodarczego, umożliwiającym jednostkom uczestnictwo w globalnym systemie walutowym i zabezpieczanie własnej przyszłości finansowej” – zauważył Square w oświadczeniu. „Inwestycja jest częścią stałego zaangażowania Square w bitcoin, a firma planuje na bieżąco lokować środki w bitcoin na równi z innymi inwestycjami”.

„Bitcoinowy Jack”

Można powiedzieć, że wśród spółek notowanych na giełdzie, że Jack Dorsey był jednym z liderów budowania mainstreamowej ekspozycji na bitcoina. Jako pierwszy wprowadził pilotażowy zakupów BTC w aplikacji Cash App pod koniec 2017 roku. Dodatkowo jego inna firma – PayPal, potwierdziła kilka miesięcy temu, że będzie oferować możliwość zakupu głównych kryptowalut.

Square poszedł jednak o krok dalej w trzecim kwartale, oficjalnie dodając Bitcoina do swojego bilansu rocznego (ang. balance sheet), zamiast po prostu udostępniać go klientom. Miesiąc temu firma ogłosiła, że ulokuje 50 milionów USD ze swoich rezerw gotówkowych w Bitcoinie:

W listopadzie ubiegłego roku, Jack Dorsey komenował wyniki finansowe swojej spółki w następujących słowach:

Ogłosiliśmy dwie strategiczne inwestycje. Jedną z nich była inwestycja w Bitcoina o wartości 50 milionów dolarów, która naszym zdaniem będzie rodzimą walutą Internetu i pomoże ludziom rozwijać się na całym świecie i w gospodarce.

Może Cę zainteresować:

Komentarze