PILNE! | PayPal umożliwia kupno bitcoina!

Stało się!

Jeden z wiodących na świecie procesorów płatności online, PayPal, umożliwi w nadchodzących tygodniach kupowanie bitcoinów i innych kryptowalut klientom z USA. Dostępność usługi dla klientów z innych krajów ma pojawić się w pierwszej połowie 2021 roku.

PayPal dołączył do rynku kryptowalut i umożliwi swoim klientom przechowywanie, kupowanie i sprzedawanie bitcoinów i innych kryptowalut za pomocą waluty fiducjarnej.

Klienci PayPal będą mogli wydawać BTC na zakupy u ponad 26 milionów dostawców, którzy są już obecni w jego sieci od początku 2021 roku, informuje Reuters.

Firma stwierdziła, że ​​„współpracuje z bankami centralnymi i myśli o wszystkich formach walut cyfrowych, a PayPal może odegrać pewną rolę”. Prezes PayPal ma również nadzieję, że ta usługa zachęci do dalszego korzystania z wirtualnych walut, a także przygotuje swoją sieć na waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC).

Klienci z USA będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty za pośrednictwem swoich portfeli PayPal w nadchodzących tygodniach. PayPal planuje również rozszerzyć tę ofertę na Venmo i inne kraje w pierwszej połowie następnego roku.

Treść newsa z 11.10.2020:

Współzałożyciel Blocktower Capital – Ari Paul uważa, że PayPal okaże wsparcie dla Bitcoina jeszcze przed końcem tego roku. To pokłosie niedawnej inwestycji Square Jacka Dorseya oraz MicroStrategy, którzy kupili BTC warte dziesiątki milionów dolarów.

PayPal, blockchain i bitcoin…

PayPal wielokrotnie podkreślał, że uważnie obserwuje to, co dzieje się w sektorze kryptowalut. Pierwsze sygnały dotyczące zainteresowania giganta płatności online technologią blockchain sięgają 2018 roku. Niedawno informowaliśmy Was, że PayPal bardzo aktywnie szuka specjalistów od blockchaina i kryptowalut, aby zasilić swoje szeregi.

Przypomnijmy, że w ostatnim sprawozdaniu rocznym dla SEC, PayPal wymienił postęp w blockchain i walutach wirtualnych jako potencjalny czynnik ryzyka, który może negatywnie wpłynąć na firmę. Czy PayPal postanowił zatem zapobiegawczo zdywersyfikować to potencjalne ryzyko?

Dlaczego PayPal miałby ogłosić wsparcie dla Bitcoin?

Tak czy inaczej, wszelkie znaki na niebie i ziemi zdają się wskazywać, że PayPal podchodzi do tematu bardzo aktywnie. Wiele raportów wskazywało już na to, że PayPal i Venmo planują rzekomo wprowadzenie usług zakupu i sprzedaży kryptowalut.

Ari Paul komentuje całą sprawę następująco:

Wieści na temat zakupu BTC przez Square są super, ale PayPal ma dziesięć razy więcej użytkowników. Myślę, że PayPal ogłosi wsparcie dla bitcoina jeszcze przed końcem tego roku”.

Tyler Raynolds, współpracujący niegdyś z Google Payments, zdaje się podzielać podobne nastawienie. Uważa, że to właśnie Paypal jest najbardziej nastawiony w branży na stanie się filarem płatności detalicznych z użyciem BTC:

PayPal a wpływ na Bitcoina

Szacuje się, że z usług PayPal korzysta blisko 325 milionów użytkowników na całym świecie. Jeśli amerykański gigant płatności rzeczywiście zdecydowałby się na pełne wejście w kryptowalutowy retail, bitcoin stałby się dostępny natychmiast dla niezwykle szerokiego wachlarza inwestorów.

Można również sądzić, że takie posunięcie PayPala wywarłoby niebagatelny wpływ na płynność i wolumen obrotu BTC. To zaś, z dużą dozą pewności, mogłoby wywrzeć niebagatelny wpływ na przyspieszenie globalnej adopcji kryptowaluty.

Może Cię zainteresować:

Komentarze