Platforma DeFi od Square

Założona przez Jacka Dorseya i Jima McKelvey’a firma Square nie przestaje zaskakiwać. Po ogłoszeniu prac nad portfelem sprzętowym do przechowywania BTC firma zapowiedziała uruchomienie platformy DeFi.

Jak można się spodziewać po dotychczasowym podejściu CEO Square (Jack Dorsey), który nie uznaje innych kryptowalut, platforma DeFi będzie związana z bitcoinami.

Zdecentralizowane finanse na BTC

Podobnie jak w przypadku portfela sprzętowego, którego budowa będzie konsultowana z użytkownikami (kilka dni temu pisaliśmy, że Jesse Dorogusker potwierdza portfel sprzętowy Square), projekt DeFi ma mieć otwarty kod źródłowy, który będzie udostępniony dla społeczności:

„Like our new #Bitcoin hardware wallet, we’re going to do this completely in the open. Open roadmap, open development, and open source.”

Na swoim koncie na Twitterze (@jack) CEO Square poinformował również o tym, że celem platformy będzie ułatwienie tworzenia usług finansowych, które nie będą wymagały zezwoleń ani uprawnień. Jednocześnie będą całkowicie zdecentralizowane:

„Square is creating a new business (joining Seller, Cash App, & Tidal) focused on building an open developer platform with the sole goal of making it easy to create non-custodial, permissionless, and decentralized financial services. Our primary focus is #Bitcoin. Its name is TBD.”

Działania Jacka Dorseya są korzystne dla całej społeczności związanej BTC

Twórca Twittera każdą swoją kolejną decyzją biznesową pokazuje, że wierzy w BTC. Jego wiara ma jednak mocne podstawy, zwłaszcza że już w listopadzie opisywaliśmy, jak Square rozbija bitcoinowy bank i raportuje miliardowe przychody. To właśnie Square jako pierwszy umożliwił użytkownikom swojej aplikacji zakup bitcoinów.

Firma nie ograniczała się jednak wyłącznie do oferowania usług finansowych, ale dokonała również wielu inwestycji w BTC. Potwierdza to między innymi przykład z lutego: Square ponownie inwestuje w bitcoin | Tym razem 170 mln USD. W przeciwieństwie jednak do innych znanych inwestorów kryptowalutowych Dorsey rzeczywiście stara się zrobić coś pozytywnego dla całej społeczności, co potwierdzają zapowiedzi związane ze stworzeniem platformy DeFi o otwartym kodzie i prostego w obsłudze portfela sprzętowego.

Komentarze