Square przejmuje większość udziałów w Tidal, aby wprowadzić kryptowaluty do mas

4 631

Reuters poinformował, że Square, założone i kierowane przez dyrektora generalnego Twittera Jacka Dorseya, zamierza kupić duży udział w usłudze strumieniowego przesyłania muzyki Tidal, należącej w większości do rapera Jay-Z.

Square zapłaci za to 297 milionów dolarów i zamierza spopularyzować kryptowaluty i blockchain wśród melomanów i artystów.

Wspieranie pracy artystów poprzez blockchain i kryptowaluty

W swoim oświadczeniu Jack Dorsey powiedział, że ideą tej dużej inwestycji jest stworzenie nowych sposobów, w jakie artyści mogą wspierać swoją pracę. Square i Tidal będą wspólnie pracować nad nowymi sposobami „zbliżenia się do fanów”, zintegrowania sprzedaży towarów i stworzenia nowych narzędzi finansowych dla artystów.

Analityk techniczny firmy Gartner, Avivah Litan, uważa, że ​​Square i Tidal prawdopodobnie wykorzystają blockchain i kryptowaluty do urzeczywistniania pewnych nowych pomysłów. Może to na przykład obejmować tokeny NFT które wykorzystują podpisy cyfrowe, aby poświadczyć autorstwo określonych filmów, zdjęć i innych rodzajów mediów online. NTF mogą również pomóc w śledzeniu autentyczności autografów.

Dorsey i Jay Z założyli fundusz dla deweloperów Bitcoin

Jak już informowaliśmy Was wcześniej, 12 lutego Dorsey ogłosił, że wraz z Jayem-Z utworzą fundusz o wartości 23,6 miliona dolarów, aby wspierać bitcoinowe zespoły deweloperskie z siedzibą głównie w Indiach i Afryce.

Na tamten moment fundusz szukał trzech członków zarządu. Dyrektor generalny Twittera stwierdził, że fundusz nie będzie zobligowany do przyjmowania żadnych wskazówek ani od niego ani Jaya Z w kontekście decyzji, jak rozdysponować te pieniądze na wspieranie rozwoju Bitcoin.

Komentarze