NFT | Ponad 100 mln USD w 30 dni

5 452

Sprzedaż NFT kwitnie, a najlepsze rynki notują rekordowe poziomy.

Potwierdzenie informacji zawartej w tytule odnotował współzałożyciel firmy Paradigm zajmującej się inwestowaniem w kryptowaluty, Matt Huang, który opublikował zrzut ekranu z rynku NFT z narzędzia do śledzenia danych CryptoSlam.

CryptoSlam poinformował również, że duża część handlu odbywa się obecnie na rynkach wtórnych. Wskazuje to, że cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie coraz częściej zmieniają właścicieli.

Najlepsze, najbardziej dochodowe NFT ostatnich dni

CryptoSlam donosi, że NBA Top Shot, kolekcja oparta na koszykówce wprowadzona w październiku 2020 roku, jest najlepiej sprzedającą się platformą NFT z 5,8 miliona dolarów przepływu w ciągu ostatnich 24 godzin i imponującą kwotą 68,5 miliona dolarów w ciągu ostatnich 30 dni.

nft
źródło: NBA Top Shot Marketplace

Top Shot to pierwszy przypadek, kiedy NBA zawarło umowę licencyjną wspieraną przez technologię blockchain. W rozmowie z ESPN, wiceprezes NBA ds. licencji, Adrienne O’Keeffe, powiedziała;

„Blockchain jest wyjątkowy. Może przynieść wartość właścicielom własności intelektualnej [..]. Wierzymy, że technologia blockchain jest mocna i obiecująca dla naszego biznesu”.

Drugie i trzecie miejsce pod względem sprzedaży NFT zajmują NFTHashmask i CryptoPunks. Szwajcarska Hashmask to kolekcja unikalnych cyfrowych portretów stworzonych przez kolektyw ponad 70 artystów. W ciągu ostatnich siedmiu dni sprzedano ponad 8 milionów dolarów, a najrzadszy z nich kosztował 650 tysięcy dolarów w ETH.

CryptoPunks to obrazy w rozdzielczości 24×24 pikseli generowane algorytmicznie. W ciągu ostatnich 24 godzin sprzedaż osiągnęła szczyt w postaci 1,5 miliona dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin i 13,4 miliona dolarów w ciągu ostatniego tygodnia, według CryptoSlam. Jeden z obrazów sprzedano pod koniec stycznia za imponujące 605 ETH.

Kwitnie również sprzedaż wirtualnych gruntów. NFT dla działek w metaverse Axie Infinity został 8 lutego sprzedany na 1,5 miliona dolarów, ustanawiając kolejny nowy rekord.

Według The Defiant, cytując dane z Dune Analytics, NFT marketplace SuperRare pobił ostatnio rekord 10 milionów dolarów całkowitej wielkości sprzedaży, z czego około 22% to sprzedaż wtórna. Wiodący rynek odsprzedaży NFT, OpenSea, odnotował w lutym wzrost wolumenu o 400%, który wzrósł z 8 milionów USD do 32 milionów USD.

Wolumeny Nifty Gateway są natomiast na dobrej drodze do pobicia poprzedniego, trzydziestodniowego rekordu w wysokości 8,7 miliona dolarów. Do tej pory Nifty osiągnął w tym miesiącu ponad 6 milionów dolarów sprzedaży NFT.

Wszystkie 17 najdroższych, cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich zostało sprzedanych w ciągu ostatnich 30 dni za łączną wartość ponad 100 milionów dolarów.

Może Cię zainteresować:

Komentarze