PayPal rusza z usługami krypto dla klientów w Wielkiej Brytanii

Zweryfikowani klienci PayPal z Wielkiej Brytanii zyskają niebawem możliwość handlu kryptowalutami. PayPal nie pozwoli jednak, jak na razie, na procesowanie tego typu transakcji w ramach kont firmowych.

Od tego tygodnia mieszkańcy Wielkiej Brytanii po raz pierwszy będą mogli kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem PayPal. To kolejny, znaczący kamień milowy dla firmy, która w ubiegłym roku zapowiedziała rozpoczęcie świadczenia usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Globalny dostawca płatności ogłosił w niedzielę, że klienci z Wielkiej Brytanii zyskają wkrótce dostęp do bitcoina (BTC), etheru (ETH), litecoina (LTC) i bitcoin cash (BCH) za pośrednictwem strony internetowej PayPal i aplikacji mobilnej. Ogłoszenie jest równoznaczne z pierwszą ekspansję usług kryptowalutowych PayPal poza Stany Zjednoczone – usługi, która została uruchomiona w listopadzie ubiegłego roku.

„Cyfryzacja pieniędzy”

Jose Fernandez da Ponte, dyrektor wyższego szczebla w dziale PayPal zajmującym się sprawami kryptowalut wskazał, że jedną z głównych motywacji firmy do wejścia na ten rynek podczas pandemii była „cyfryzacja pieniędzy”.

„Nasz globalny zasięg, specjalistyczna wiedza na temat płatności cyfrowych oraz wiedza o konsumentach i firmach w połączeniu z rygorystycznymi kontrolami bezpieczeństwa i zgodności zapewnia nam wyjątkową okazję i odpowiedzialność, aby pomóc ludziom w Wielkiej Brytanii w odkrywaniu kryptowalut”.

Oferując swoje usługi kryptowaluty mieszkańcom Wielkiej Brytanii, PayPal może odegrać znaczącą rolę w zwiększaniu ekspozycji na aktywa cyfrowe w tym kraju. W maju br. Statista opublikowała zestaw danych wskazujących na fakt, że udział operatora w rynku płatności w Wielkiej Brytanii jest największy ze wszystkich państw europejskich i kształtuje się na poziomie ponad 2 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Kryptowaluty w ofercie Paypal Skierowanej do klientów z Wysp stają się faktem

Pogłoski o planach ekspansji PayPala na rynku kryptowalut krążą od zeszłego miesiąca, kiedy dyrektor generalny Dan Schulman powiedział inwestorom, że Wielka Brytania prawdopodobnie wkrótce otrzyma dostęp to nowych usług. Firma przygląda się również rozwojowi sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi), który jest możliwym prekursorem przyszłych planów integracji.

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) coraz częściej śledzi działalność giełd kryptowalut, które nie spełniają wymogów regulacyjnych. Na początku lata, w Wielkiej Brytanii zamknięta została działalność Binance. Da Ponte powiedział, że – w zakresie wdrażania swoich ofert opartych o aktywa cyfrowe – jego firma jest „zobowiązana do kontynuowania bliskiej współpracy z organami regulacyjnymi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze