PayPal umożliwia Amerykanom płacenie za pomocą bitcoina u ponad 29 milionów dostawców

PayPal ogłosił umożliwienie klientom z USA płacenia kryptowalutami (w tym bitcoin i ethereum) w całej swojej światowej sieci detalicznej. Kurs BTC/USD wzrósł do 59 000 USD. Czy zaatakuje rekord ceny jeszcze dzisiaj?

Zgodnie z treścią raportu opublikowanego dziś rano przez Reuters, posunięcie to może pomóc wzmocnić codzienne wykorzystanie i przyjęcie kryptowalut, takich jak bitcoin i ethereum, wśród milionów sprzedawców internetowych na całym świecie. Dodatkowo, ruch PayPal może pozytywnie wpłynąć na zwiększenie ekspozycji i szerszy dowód słuszności wykorzystania kryptowalut w stosunkowo niszowym sektorze.

Zgodnie z treścią dzisiejszych doniesień, klienci posiadający w swoich cyfrowych portfelach PayPal kryptowaluty takie jak BTC, ETH, LTC, BCH, będą teraz mogli konwertować swoje zasoby na waluty FIAT w zakupowych koszykach, aby dokonywać zakupów.

Oznacza to, że klienci płaciliby w kryptowalutach, PayPal jednak natychmiast zamieni zasoby cyfrowe na walutę fiducjarną i zapłaci sprzedawcy. Dla sprzedawcy byłoby to naśladowaniem obecnego sposobu płatności, podczas gdy dla użytkownika PayPal byłoby to nowszym doświadczeniem związanym z wydaniem kryptowaluty na zakup towarów lub usług.

Usługa wchodzi w życie rok po tym, jak PayPal ogłosił, że ​​rozpoczyna działalność w oparciu o wykorzystanie kryptowalut, która będzie dostępna u wszystkich 29 milionów sprzedawców w nadchodzących miesiącach.

Komentarze