Venmo od PayPal umożliwia przechowywanie, kupno i sprzedaż BTC i innych kryptowalut

Gobalny gigant płatności PayPal umożliwia przechowywanie, sprzedawanie i kupowanie kryptowalut w swojej aplikacji Venmo.

Kilka miesięcy po tym, jak firma macierzysta wdrożyła możliwość zakupów z wykorzystaniem kryptowalut, Venmo zrobiła to samo dla swojej wielomilionowej bazy użytkowników. Firma dodała do tej pory cztery aktywa cyfrowe – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

Zgodnie z treścią dzisiejszego komunikatu prasowego, nowojorska usługa płatności mobilnych jest najnowszą dużą marką, która dodaje usługi kryptowalutowe dla swoich klientów. Użytkownicy mogą teraz kupować, sprzedawać lub trzymać BTC, ETH, LTC i BCH w aplikacji Venmo.

W oświadczeniu stwierdzono, że klienci mogą również przeglądać aktualne trendy, jak również i uzyskiwać dostęp do przewodników i filmów w aplikacji, aby uczyć się o zasobach cyfrowych.

Kryptowaluty w Venmo od PayPal

Po zakończeniu transakcji użytkownicy mogą udostępniać dane znajomym za pośrednictwem kanału Venmo. Dodatek pojawia się po tym, jak firma przeprowadziła ankietę wśród swoich klientów na temat ich opinii odnośnie aktywów cyfrowych. Wyniki wydawały się dość rozstrzygające, ponieważ prawie połowa już zaczęła inwestować w takie aktywa za pośrednictwem innych platform.

„Kryptowaluty na Venmo to nowy sposób dla społeczności na rozpoczęcie odkrywania świata kryptowalut w środowisku Venmo, któremu ufają i na którym polegają jako kluczowy element ich codziennego życia finansowego” – skomentował Darrel Esch, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Venmo.

Dzisiejsze ogłoszenie jest również owocem współpracy z regulowanym dostawcą produktów cyfrowych – Paxos Trust Company. Jak informowaliśmy Was w październiku ubiegłego roku, firma – matka Venmo – PayPal, również uruchomiła pakiet usług opartych o kryptowaluty. Od tego czasu firma cieszy się ogromnym popytem ze strony użytkowników. Jej dyrektor generalny Dan Schulman przewidywał, że od czasu wprowadzenia usługi na rynku amerykańskim, miesięczny wolumen sięgnie – w ciągu kilku miesięcy – 200 milionów dolarów.

Czy to bezpieczne? 

O ile trzymanie kryptowalut na portfelach elektronicznych jest wygodne to nie zawsze jest bezpieczne. Pamiętajmy o tym podejmując decyzję o miejscu gromadzenia swoich kryptowalut. Warto zawczasu pomyśleć o swoim bezpieczeństwie i trzymać środki np. na portfelach sprzętowych. Ich całkiem pokaźny wybór znajdziemy w sklepie FlyingAtom Shop

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze