Miliard USD w 11 dni | Jak to się robi?

Grayscale Investments zdołał zwiększyć wartość aktywów, którymi zarządza, o kolejny 1 miliard USD w mniej niż dwa tygodnie. Bitcoin Trust Grayscale ma aktualnie „pod sobą” aktywa o wartości przekraczającej 4,3 mld USD.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym 28 lipca na Twitterze, firma zarządza obecnie aktywami (AUM – Assets Under Management) o wartości 5,1 miliarda USD. Środki są przeważnie przechowywane w funduszach Grayscale dla Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Istnieją również mniejsze alokacje w Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Horizen (ZEN), Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), XRP i Zcash (ZEC).

Oznacza to nic innego, jak wzrost AUM o prawie 1 miliard USD w ciągu zaledwie 11 dni. Firma zwiększyła ponad dwukrotnie wartość AUM w ramach funduszu BCH – z 6 mln USD do 12,8 mln USD. Grayscale dodał też 782 miliony dolarów do swojego funduszu BTC, 174 miliony dolarów do ETH, 12,7 miliona dolarów do ETC i 6,7 miliona dolarów do swojego funduszu LTC.

Jedyny spadek w tym zakresie dotyczy funduszu Stellar Lumens Trust. Zanotował on spadek AUM z 600 000 do 500 000 USD.

Grayscale nie kupował bitcoina przez sześć tygodni

Dokumenty złożone w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pokazują, że firma nie kupiła od 19 czerwca żadnego BTC. Dokładnie tego dnia Grayscale kupił 19 879 BTC. W tamtym czasie wydawało się, że firma kupowała BTC szybciej, niż górnicy kopali nowe bloki.

Zgodnie z raportem Grayscale za III kwartał 2019 r., 80% wpływów z tego kwartału pochodziło z bitcoinów, który były już w obiegu – a nie z niedawno wydobytych monet.

Ryan Watkins z firmy analitycznej Messari przyznał, że Grayscale kupił prawdopodobnie nie więcej niż 31% nowo wydobytych BTC od czasu halvingu.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie na temat tej sytuacji? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx