Salwador kupił kolejne 150 BTC

Salwador kontynuuje akumulację bitcoinów. Nowy zakup opiewa na 150 BTC.

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, poinformował dziś na Twitterze, że pierwszy kraj, który przyjął bitcoin jako legalny środek płatniczy, posiada aktualnie 700 cyfrowych monet. Warto zauważyć, że zakup został dokonany w chwili, gdy cena BTC zniżkuje, utrzymując się w chwili niniejszej publikacji na poziomie nieco powyżej 45 000 USD.

Najnowszy zakup następuje po kilku poprzednich, z których pierwszy miał miejsce 6 września. Tego dnia, tuż przed tym, jak bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, rząd tego kraju dokonał zakupu w wysokości 200 BTC.

W komentarzu do opublikowanego dziś tweeta Bukele skomentował, że „nigdy cię nie pokonają, jeśli kupujesz w dołku” po czym dodał, że to „rada od prezydenta”.

Jak wspomniano powyżej, Salwador zalegalizował kryptowalutę 7 września; stając się w ten sposób pierwszym w historii narodem, który wykonał taki ruch, chociaż od tego czasu kilka innych zastanawia się nad pójściem w jego ślady.

Aby zwiększyć dalszą adopcję i inwestycje, Salwador zapewnił określone korzyści tym, którzy będą korzystać z kryptowaluty. Cudzoziemcy mogą kupić obywatelstwo za 3 BTC. Dodatkowo radca prawny Bukele, Javier Argueta, zasugerował, że zagraniczni inwestorzy nie będą musieli płacić podatków od jakichkolwiek zysków związanych z bitcoinem.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze