Chińczycy aresztowali ponad 1000 osób powiązanych z kryptowalutami

Chiny kontynuują wysiłki w zwalczaniu oszustw, w których wykorzystywane są kryptowaluty. Zarzuty o oszukiwanie ludzi i pranie pieniędzy za pośrednictwem aktywów cyfrowych usłyszało ponad 1000 osób.

Chiny kontynuują rozprawę z kryptowalutami

Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego Chin ogłosiło , że władze rozprawiły się z grupą osób, które prawdopodobnie zwiazane są nielegalną grupę przestępczą. Zgodnie z komunikatem, prali oni pieniądze z wykorzystaniem kryptowalut.

Chińskie władze były w stanie zatrzymać przepływ środków i złapać podejrzanych poprzez operację zamrożenia kart. Od stycznia 2020 r. chiński rząd podjął drastyczne środki w celu zwalczania prania pieniędzy i nielegalnej działalności w kraju. Wiele wskazuje na to, że działania te wymierzone są pośrednio w branżę kryptowalut.

Działania władz chińskich doprowadziły w konsekwencji do ​​fali zamrożeń rachunków, a banki podobno zamrażały karty powiązane z transakcjami kryptowalutowymi. Już w listopadzie 2020 r., takie działania wpłynęły na ponad 70% chińskich górników BTC.

Kumulacja chińskiej polityki anty-kryptowalutowej?

Według Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, najnowszym osiągnięciem jest „piąta runda scentralizowanego zbierania danych w sieci”, która koncentruje się na osobach wykorzystujących kryptowaluty do prania pieniędzy. Śledztwo doprowadziło do aresztowania 1100 podejrzanych i rozbicia 170 gangów przestępczych.

Chiny nadal przyjmują negatywne i wrogie stanowisko wobec branży kryptowalut. Jak niedawno informowaliśmy, Chiny zablokowały konta Weibo popularnych wpływowych kryptowalut. Dzieje się zatem w Państwie Środka i to całkiem sporo. Nie dalej jak w maju, trzy organizacje branżowe powtórzyły zakaz chińskiego rządu, stwierdzając, że nie będą oferować usług firmom związanym z kryptowalutami.

W tym samym miesiącu Rada Państwa Chin wezwała do wniesienia zakazu wydobywania bitcoinów w tym kraju. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że ​​Xinjiang zatrzymał lokalne operacje wydobywcze BTC w regionie po działaniach zainicjowanych w Mongolii Wewnętrznej. Ponadto chińscy giganci usług internetowych Baidu i Weibo cenzurowali wyszukiwanie fraz związanych z giełdami kryptowalut Huobi, OKEx i Binance.

Chiny to nie wszystko

Wśród China FUD, dobre wieści dotyczące bitcoina napływają z innych krajów. Salwador stał się pierwszym krajem, który zaakceptował bitcoin jako legalny środek płatniczy. Chociaż wprowadzenie prawa zajmie 90 dni, Wikipedia już wymienia BTC jako jedną z oficjalnych walut Salwadoru.

Prezydent Salwadoru poinformował również, że rząd tego kraju nada obywatelstwo wszystkim, którzy zainwestują w jego gospodarkę 3 BTC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze