Chińskie wyszukiwarki blokują frazy Binance, Huobi i OKEx

Po nałożeniu zakazu wydobywania bitcoina na wybrane ośrodki miningowe w Chinach nie trzeba było długo czekać, by pojawiły się informacje o kolejnych ruchach Chińczyków zmierzających tym razem w kierunku ograniczenia dostępności tradingu kryptowalut w tym kraju.

Chiny „biorą się” za trading kryptowalut?

Zgodnie z bieżącymi doniesieniami, chińskie wyszukiwarki, takie jak Baidu i Sogou, blokują aktualnie wyświetlanie wyników wyszukiwania dla fraz będących nazwami popularnych giełd kryptowalut, takich jak Binance, Huobi i OKEx.

Informację na ten temat udostępnił na Twitterze chiński dziennikarz zajmujący się blockchainem Colin Wu, jak również portal informacyjny 8BTC.

Weibo (chiński odpowiednik Twittera) również zablokował wyniki wyszukiwania tych giełd. Wydaje się to być kontynuacją działań zmierzających do kolejnego banu bitcoina i innych kryptowalut, z czym od pewnego czasu Chiny przestały się kryć.

Jak informowaliśmy wcześniej, władze prowincji Xinjiang w Chinach nakazały górnikom kryptowalut natychmiastowe zawieszenie działalności. Colin Wu poinformował, że w obecnej chwili niektórzy górnicy ignorują ten nakaz i obserwują rozwój sytuacji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze