Elon Musk: „Sprzedaję wyłącznie DOGE”

Ostatnie kilka dni było doprawdy gorących, jeżeli chodzi o Twitter. Jak zapewne pamiętacie, Elon Musk, Joe Biden i wiele innych znanych osobistości oraz podmiotów w przestrzeni kryptowalut zostało zhakowanych w celu promowania oszustwa z użyciem BTC. Dla przypomnienia: hakerzy opublikowali tweety z poziomu przejętych kont z obietnicą „podwojenia” depozytów w przypadku wysyłki BTC na wskazany adres.

„Gdzie jest mój „p*******y bitcoin?”

Nawiązując do powyższych wydarzeń ktoś zapytał Muska: „gdzie jest mój pieprzony bitcoin”? W odpowiedzi usłyszał, że Elon Musk sprzedaje wyłącznie DOGE.

Dla niewtajemniczonych… Poprzez „DOGE”, Musk odnosi się do Dogecoin – kryptowaluty stworzonej de facto dla żartu. DOGE był jednak w ostatnich dniach na językach wielu kryptowalutowych inwestorów przez wzgląd na dość „ciekawe” price action:

Wracając do tematu… W opublikowanym dziś rano tweecie, Elon Musk umieścił wizualizację piaskowej burzy z pyskiem przesympatycznego Shiba Inu oznaczoną jako „dogecoin standard”, która pochłania miasto. Nad miastem widnieje podpis: „globalny system finansowy”.

To nie pierwszy raz, kiedy Musk wspomina o DOGE w kontekście bitcoina. Około Prima Aprilis w 2019 r. dyrektor Tesli i SpaceX powiedział, że uważa Dogecoin za swoją „ulubioną walutę”. Ponadto został wybrany na „CEO” projektu po tym, jak głosowała w nim społeczność skupiona wokół Dogecoin. Zostanie „CEO” projektu kryptowalutowego miało oczywiście znaczenie symboliczne:

Musk uważa, że ​​Bitcoin może mieć pewną wartość

Ostatni komentarz Muska na temat Dogecoin pozostaje w zgodzie z pewnym „poziomem”, którego szef Tesli trzymał się dotychczas w kontekście swoich niezwykle wirusowych tweetów. Niedawno jednak, w odpowiedzi na prośbę znanej pisarki – J. K. Rowling, Elon Musk wyznał, że w bitcoinie drzemie pewna wartość…

Autorka serii książek o słynnym czarodzieju – Harrym Potterze, wyraziła wątpliwość odnośnie tego, czy jest w stanie zrozumieć Bitcoin bez porządnej konsultacji w tym zakresie. W swoim tweecie napisała, że brzmi to wszystko dla niej co najmniej niezrozumiale (blah blah blah), kiedy mowa o „zbieraniu czegoś” (collectible), komputerach, krypto czy ryzyku.

Elon Musk skomentował tweet Rowling pisząc, że wiodąca kryptowaluta wygląda „solidnie” w porównaniu do pieniędzy fiducjarnych.

We wcześniejszym wywiadzie dla ARK Invest, opublikowanym na początku 2019 roku, Elon Musk wyznał, że Bitcoin jest „genialny” pod względem struktury. Skrytykował jednak opieranie modelu wydobycia kryptowaluty (proof of work) przez wzgląd na olbrzymią energochłonność…

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze