Elon Musk: Bitcoin jest genialny, lepszy niż pieniądze papierowe

Elon Musk ponownie poruszył temat kryptowalut a dokładnie samego Bitcoina. Musk wypowiedział się na szereg tematów podczas podcastu firmy inwestycyjnej ARK. Założyciel SpaceX oraz przedsiębiorstwa Tesla nazwał strukturę Bitcoina jako coś genialnego. Musk powiedział, iż rozwiązania jakie prezentuje Bitcoin, stanowią znacznie lepszy odpowiednik pieniądza papierowego. Podczas podcastu stwierdził również, iż Tesla nie ma żadnych planów odnośnie wdrożenia kryptowaluty, bądź emisji własnego tokena. Założyciel Tesli sądzi, że nie byłoby mądrym rozwiązaniem angażowanie zasobów firmy w kryptowaluty.

Wspieranie idei kryptowalut przez Muska jest dość oczywiste, gdyż jest on inicjatorem, pasjonatem i prowodyrem nowych technologii. Podczas transmisji, Musk opowiadał o swoich poglądach na temat przyszłości własnych firm i co aktualnie sądzi o kryptowalutach. Najważniejsze pytanie, jakie padło podczas podcastu odnosiło się do globalnej adopcji Bitcoina jako pieniądza Internetu. W odpowiedzi na to pytanie, Musk powiedział, że „struktura bitcoinów jest dość genialna” . Podał również najistotniejszą (wg niego) wadę kryptowalut, którą jest wysokie zużycie energii elektrycznej podczas wykonywania operacji kryptowalutowych (w tym miningu).

„Jedną z wad kryptowalut jest fakt, że proces obliczeniowy jest dość energochłonny. Przez to muszą istnieć pewne ograniczenia dotyczące tworzenia krypto. W tym momencie bardzo energochłonne jest tworzenie Bitcoina. Pieniądze papierowe powoli odchodzą, a krypto to o wiele lepszy sposób przekazywania wartości niż kartka papieru, to na pewno.” – powiedział Musk podczas podcastu

elon musk bitcoin
źródło: pexels/pixabay

Bitcoin i Elon Musk

Kontrowersje wokół internetowych opinii Muska przewijają się od kilku lat. Od czasu do czasu, Musk porusza temat Bitcoina, często w dość żartobliwy sposób. W październiku zeszłego roku, profil Elona Muska na Twitterze został zablokowany przez wpisy odnośnie Bitcoina oraz anime. W serii żartów za pośrednictwem Twittera, związanych z Bitcoinem oraz anime, zespół serwisu społecznościowego zablokował jego konto, gdyż myśleli, że został zwyczajnie zhakowany. Elon, po odzyskaniu konta skomentował tę sytuację dość prozaicznie „Twitter myślał, że zostałem zhakowany i zablokowali moje konto haha”.

Elon Musk był wielokrotnym celem scamów kryptowalutowych, w których hakerzy podawali się za Elona i „rozdawali” kryptowaluty w zamian za wysłanie 0,1;0,2 ETH/BTC na podany adres portfela. Hakerzy zajmowali zweryfikowane konta przez zespół twittera, po czym zmieniali nazwę na „Elon Musk” i po opublikowaniu ogłoszenia czekali na wpłaty od ludzi, którzy im zaufali.

Co sądzicie o słowach Elona Muska? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze