Elon Musk: „Psy rządzą” | HYPE na Dogecoin?

3 133

Elon Musk ponownie tweetuje o Dogecoin. CEO Tesli mówi o kryptowalutach już od kilku lat. Wspominał o nich w wielu odmiennych, czasem na pierwszy rzut oka niezrozumiałych kontekstach. Pisał o BTC, ETH, LTC, DOGE. Wczoraj po raz kolejny wziął na warsztat Dogecoin. Nie wiedzieć czemu, równolegle do nowego tweeta, kurs DOGE zaczął rosnąć…

Społeczność Dogecoin nie tylko aktywnie wspiera sieć. Przez swoje zaangażowanie zdołała włączyć DOGE do panteonu najbardziej popularnych kryptowalut. Jeżeli chcielibyście przypomnieć sobie historię, która kryje się za projektem z sympatycznym psem w tle, przeczytajcie poniższy artykuł:

Elon Musk i Dogecoin

3 marca Elon Musk opublikował tweeta z treścią „Dogs rock”, a następnie dodał, że „psy mają najlepszą monetę”. Można zatem mniemać, że pies ze zdjęcia jest odniesieniem do logo Dogecoin, które przedstawia psa japońskiej rasy shiba inu.

Musk tweetował też ostatnio, że kryptowaluta to jego bezpieczne słowo. Jednak Bitcoin nie jest jego „hasłem bezpieczeństwa”. Jeżeli nie pamiętacie dyskusji, jaka rozgorzała wokół tego tweeta, zajrzyjcie poniżej:

Dwukrotnie wspomniał też o naszym rodzimym Wiedźminie. Niedawno napisał na Twitterze: „ throw a dogecoin to your witcher”, ale dość szybko usunął wpis. O rynkowym sukcesie Wiedźmina w kontekście akcji CD Projekt możecie przeczytać tutaj.

Elon Musk i hype na Dogecoin?

Pomimo tweetów Muska, cena Dogecoin nie odnotowała astronomicznych ruchów. Niemniej jednak doszło do ponad 5% wzrostu:

elon musk dogecoin
źródło: CoinMarketCap

Wcześniej w kwietniu 2019 r. Elon Musk napisał na Twitterze, że DOGE mógłby być jego ulubioną kryptowalutą. Stwierdził również, że ta kryptowaluta jest „całkiem fajna”. CEO Tesli wygrał żartobliwe „wybory na CEO Dogecoin”. Choć to wszystko było jedynie zabawą traktowaną z przymrużeniem oka warto odnotować, że w wyścigu o „fotel prezesa” Dogecoina Elon zdeklasował m. in. Vitalika Buterina czy Charliego Lee.

Żartów nie ma, bo choć to dość nieprawdopodobne, to nie pierwszy „zbieg okoliczności”, kiedy kurs kryptowaluty rośnie równolegle do tweetów Muska. Pamiętacie, jak było w przypadku Ethereum? Zajrzycie do poniśzego wpisu. Znajdziecie tam jeszcze wiele innych ciekawostek ze stajni Elona Muska:

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze