Bitcoinowy tweet dnia! Co Elon Musk ma na myśli?

Jak Elon Musk wspomni o Bitcoinie, zawsze robi się gorąco. Cóż, w końcu nie od dziś wiadomo, że miliarder związany z takimi biznesami jak PayPal, Tesla czy SpaceX, z bitcoinem zna się nie od dziś. Wiadomo również, że Musk lubi inspirować społeczność do przysłowiowego „ruszenia głową”. Podejmiecie wyzwanie?

Elon Musk i jego „safe word”

Dziś rano Elon Musk ponownie zaskoczył wszystkich. W dość enigmatycznym tweecie napisał, że bitcoin (nie) jest jego „hasłem bezpieczeństwa”. Safe word – bo tak w oryginale napisał Musk, jest specyficznym określeniem stosowanym często w praktykach BDSM na określenie hasła, na które umawiają się strony „niegrzecznej” zabawy. Hasło wypowiada strona grająca rolę „ofiary” a na jego dźwięk „oprawca” ma zaprzestać swoich niecnych działań. W bardziej obrazowy sposób można by było powiedzieć tak:

Dobra, Jadźka! Teraz zakładasz kostium kotka i jesteś mi posłuszna! – powiedział Tomek do żony. Już od jakiegoś czasu oboje polubili „niegrzeczne” zabawy.

Tomek kontynuował:

Będę Cię delikatnie smagał pejczykiem, a ty mówisz na to „Miau”. Umawiamy się, że gdybyś chciała, bym przestał lub po prostu będzie za mocno, powiesz „Bitcoin” – to będzie taki Twój safe word…

Tweet Muska przedstawia się następująco:

Ale o co chodzi?

Bitcoin jest (nie jest) moim safe word – pisze Musk. To jest czy nie jest? – można by zapytać. Ta ciekawa zagwozdka od razu poruszyła bitcoinową społeczność na Twitterze dając impuls do wytężenia mózgownicy w piątkowy poranek.

Póki co odpowiedzi na zaczepki komentujących tweeta doczekał się @bitcoin2020conf, który skomentował tweet emotikoną przedstawiającą zamyśloną buźkę. Miliarder odpowiedział na to emotikonowym „puszczeniem oczka”.

https://twitter.com/bitcoin2020conf/status/1215528201096781824

W dzisiejszym tweecie Muska można doszukiwać się tezy, że nie wierzy on w Bitcoin jako coś, co zapewni mu bezpieczeństwo. To zdanie wielu komentujących jest oczywiście tylko jedną z możliwych opcji interpretacji. Być może nie bez powodu cząstka „not” została oznaczona pomiędzy gwiazdkami?

Pomimo mnogości ścieżek interpretacyjnych tweeta znaleźli się tacy, którzy pospieszyli poinformować Elona Muska o tym, że Bitcoin zaiste wart jest jego uwagi i wsparcia. Popularny analityk Moon wykorzystał bowiem tweet jako okazję do promocji Bitcoin wśród 30 milionów obserwujących miliardera. Odpowiedział publikując swoją pracę na temat tego, co czyni BTC wartościowym.

Musk i Bitcoin

Musk często żartobliwie odnosił się do Bitcoina i innych kryptowalut. W Prima Aprilis w 2019 roku żartował, że był prezesem Dogecoin. Niedawno opublikował również tweeta, w którym zawarł tylko jedno słowo – „Ethereum”. Poniżej możecie przeczytać o tym nieco więcej:

W jednym z ubiegłorocznych podcastów ARK Invest Musk powiedział, że uważa strukturę Bitcoin za „całkiem genialną”. Dodał jednak od razu, że inne projekty, takie jak Ethereum, również mają swoje zalety. Musk przyznał jednak, że nie podoba mu się konsensusowe Proof of Work (PoW) Bitcoina przez wzgląd na stopień jego energochłonności.

Pomimo tych wątpliwości Musk zauważył, że Bitcoin pozostaje dobrym narzędziem chociażby w kontekście rozwiązywania pewnych problemów w krajach uwikłanych w zawirowania finansowe i polityczne, takich jak Wenezuela. Dodał, że kryptowaluty są również „bez wątpienia znacznie lepszym sposobem na przeniesienie wartości niż kawałki papieru”.

PS.

Chwilę przed publikacją tego tekstu Twitter Elona Muska zmienił opis na Buff Mage. W tym miejscu dodamy tylko że „buff” może oznaczać osobę, która jest entuzjastycznie zainteresowana i ma dużą wiedzę w danym temacie. Co może oznaczać ta zmiana?

😉

Wcześniej było tak:

Jesteśmy ciekawi co Wy myślicie na temat dzisiejszej wypowiedzi szefa Tesli? Zostawcie swoje interpretacje w komentarzach.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

BitcoinBTCElon Musk
Komentarze (0)
Dodaj komentarz