Ile bitcoinów ma Elon Musk? | Trudno w to uwierzyć

Kiedy J.K.Rowling poprosiła, aby ktoś wytłumaczył jej, czym jest Bitcoin, z odpowiedzią pospieszyło doprawdy wielu obserwatorów. Wśród nich znalazł się CEO Tesli Elon Musk, który już po raz trzeci (w ostatnim czasie) zabiera głos w temacie Bitcoina.

Popularna pisarka J.K.Rowling, autorka serii książek o słynnym czarodzieju – Harrym Potterze wyraziła wątpliwość odnośnie tego, czy jest w stanie zrozumieć Bitcoin bez porządnej konsultacji w tym zakresie. W swoim tweecie napisała, że brzmi to wszystko dla niej co najmniej niezrozumiale (blah blah blah), kiedy mowa o „zbieraniu czegoś” (collectible), komputerach, krypto czy ryzyku.

Elon Musk skomentował tweet Rowling pisząc, że wiodąca kryptowaluta wygląda „solidnie” w porównaniu do pieniędzy fiducjarnych.

Bitcoin lepszy niż FIAT?

W odpowiedzi na tweet autorki „Harry’ego Pottera” Elon Musk zauważył , że jego zdaniem „masowa emisja walut” przez rządy i banki centralne sprawia, że Bitcoin – w porównaniu do niej – wygląda „solidnie”.

Punkt widzenia Muska ma swoje zalety. Jak zauważył deweloper Bitcoina, Jimmy Song, tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy M2 dolara amerykańskiego wzrosło o 2,3 biliona USD. To prawdopodobnie największy przyrost pieniędzy w historii świata:

Jednocześnie bilans Rezerwy Federalnej wzrósł gwałtownie do najwyższych w historii poziomów powyżej 6,9 bln USD. To tym bardziej może podkreślać wartość cyfrowego aktywa z określoną z góry podażą, którym nie może manipulować żaden organ centralny.

Ile BTC ma Elon Musk?

Dzisiejszy tweet Elona Muska jest ostatnim z dosłownie kilku, w których wyraził się „na korzyść” króla kryptowalut.

W rozmowie z ARK Invest na początku 2019 r. dyrektor generalny Tesli i SpaceX powiedział, że jego zdaniem struktura Bitcoin jest „całkiem genialna”. Elon Musk dodał, że w dzisiejszym świecie, w którym „pieniądz papierowy powoli odchodzi” – widzi wartość w kryptowalucie.

W obliczu takiej retoryki można by było spodziewać się, że Elon Musk inwestuje w BTC pełną parą. Bynajmniej. Jeśli dać wiarę jego słowom, Musk posiada jedynie 0,25 BTC, który dostał w prezencie od przyjaciela, warte (w chwili pisania tego tekstu) około 2350 USD.

Społeczność od razu podchwyciła temat nie do końca wierząc w praktycznie pusty bitcoinowy adresCEO Tesli:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze