Zainteresowanie NFT przewyższa krypto

11 362

Historie osób, które zarobiły setki tysięcy dolarów na sprzedaży pojedynczego cyfrowego dzieła sztuki oraz to, że coraz więcej firm wchodzi na ten rynek, można uznać za czynniki, które przyczyniły się do rekordowego zainteresowania NFT.

Dane z Google Trends pokazują, że w ostatnich dniach fraza NFT cieszy się większym zainteresowaniem niż crypto. Należy zauważyć, że taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii.

NFT w Google Trends

Serwis internetowy należący do Google pozwala sprawdzać, czy internauci są zainteresowani konkretnym hasłem. Chociaż zainteresowanie frazą NFT rosło nieprzerwanie od czerwca bieżącego roku, to w ostatnich dniach ostatecznie udało jej się wyprzedzić crypto (warto zauważyć, że przyczynił się do tego również chwilowy spadek zainteresowania kryptowalutami).

To natomiast pokazuje, że za jakiś czas informacje typu kolekcja NFT od adidas Originals lub to, że Nike przejmuje wiodący fashion house przestrzeni metaverse, przestaną kogokolwiek dziwić.

Już teraz Grayscale wróży branży metaverse wycenę na poziomie 1 biliona dolarów, a żona byłego prezydenta USA Melania Trump wchodzi na rynek NFT.

Kto szuka informacji o NFT?

Dzięki Google Trends można również sprawdzić, w którym regionie świata zainteresowanie wyszukiwanym tematem jest największe. W przypadku NFT odpowiedź jest o tyle zaskakująca, że dane wskazują na… Chiny. Na drugim miejscu znajduje się Wenezuela, a na kolejnych Kanada i USA.

Które regiony szukają informacji o crypto?

Jeżeli natomiast chodzi o hasło crypto, to największe zainteresowanie tematem widać w Holandii, Australii i Nowej Zelandii.

Gdzie szukać informacji o NFT?

Jeżeli chcesz zapoznać się z najważniejszymi kolekcjami NFT z ostatnich miesięcy, koniecznie sprawdź nasze zestawienie obejmujące największe dropy i najdroższe NFT 2021 roku. Warto również poznać 11 obszarów, w których NFT będą zyskiwać zastosowanie.

Co sądzisz o tym, że hasło NFT jest aktualnie popularniejsze od frazy crypto? Czy ten trend utrzyma się w najbliższych tygodniach? A może uważasz, że NFT to jedynie chwilowa moda, która za jakiś czas przeminie?

Komentarze