Kolekcja NFT od adidas Originals

Popularna marka adidas Originals zamierza wypuścić kolekcję NFT. W tym celu firma nawiązała współpracę z Bored Ape Yacht Club, GMoney oraz PUNKS Comics.

NFT zostaną wyemitowane w ramach kolekcji Into the Metaverse i dadzą właścicielom dostęp do cyfrowych oraz fizycznych przedmiotów.

adidas inwestuje w NFT

Ogłoszenie kolekcji niewymienialnych tokenów poprzedziła inwestycja, na jaką firma adidas zdecydowała się kilka tygodni wcześniej. Chodzi o zakup NFT Ape #8774, za które producent odzieży sportowej zapłacił 46 ETH (około 186 570 USD licząc po aktualnej cenie). Wspomniane NFT przedstawia niebieską małpę z popularnej serii, która ma na sobie żółty kapelusz, czerwone okulary w kształcie serc i kolczyk w uchu.

NFT zostało nieco zmodyfikowane (małpa otrzymała bluzę dresową z odpowiednim logo) i obecnie można je zobaczyć na twitterowym profilu @adidasoriginals. W opisie obserwowanego przez ponad 4 miliony użytkowników konta znalazła się natomiast nazwa zapowiedzianej kolekcji: Into The Metaverse.

Premiera NFT od adidas już 17 grudnia

Tokeny trafią do sprzedaży już jutro (17 grudnia 2021 r.) i będą dostępne w cenie 0,2 ETH. Przy obecnym kursie daje to około 810 dolarów. Na razie nie podano zbyt wielu informacji na temat tego, co dokładnie otrzymają osoby, które zdecydują się na zakup. Wiadomo jednak, że tokeny z serii Into the Metaverse będą uprawniały do uzyskania ekskluzywnego dostępu do fizycznych oraz cyfrowych przedmiotów (między innymi w metawersum The Sandbox).

Co na to Nike?

Tego typu działania pokazują, że adidas nie chce zostać w tyle za swoim największym konkurentem. Na początku tygodnia informowaliśmy, że Nike przejmuje wiodący fashion house przestrzeni metaverse. Ten niecodzienny zakup firma tłumaczyła między innymi potrzebą poszerzania cyfrowego śladu.

Pod koniec wakacji na inwestycje na rynku NFT zdecydowały się między innymi Budweiser (więcej informacji znajdziesz w artykule: Budweiser wchodzi na rynek NFT oraz Visa (Niecodzienny zakup Visa: NFT CryptoPunk).

Co sądzisz o NFT od adidas? Czy zamierzasz zainwestować w tokeny z kolekcji popularnej marki sportowej?

Komentarze