Melania Trump wchodzi na rynek NFT

Żona byłego prezydenta USA (który wielokrotnie krytykował kryptowaluty) Melania Trump uruchomiła własną platformę NFT.

Chociaż platforma ma stanowić odzwierciedlenie jej pasji do sztuki, to chodzi przede wszystkim o wsparcie inicjatywy „Be Best”, którą zaczęła promować w maju 2018 roku. Jej celem jest walka z cyberprzemocą i dbanie o dobre samopoczucie młodzieży.

Melania’s Vision

Pierwsze NFT, jakie pojawiło się na platformie Melanii Trump, nosi nazwę… „Melania’s Vision”. Jest to akwarela przedstawiająca byłą Pierwszą Damę, której autorem jest Marc-Antoine Coulon. Obrazowi towarzyszy nagranie audio z przesłaniem o nadziei. Cena NFT została ustalona na 1 SOL, co w chwili pisania artykułu przekłada się na 185 USD.

Styczniowa aukcja cennych dzieł sztuki

Na tym jednak się nie skończy, bo już w styczniu przyszłego roku na platformie wystartuje specjalna aukcja, na której mają się znaleźć wyjątkowe przedmioty (zarówno cyfrowe, jak i fizyczne dzieła sztuki).

Dodatkowo Melania Trump zamierza raz na jakiś czas przygotowywać nowe NFT. Jak przyznała, przedsięwzięcie to ucieleśnia jej pasję do sztuki i pomoże wspierać dzieci poprzez inicjatywę Be Best.

„I am proud to announce my new NFT endeavor, which embodies my passion for the arts, and will support my ongoing commitment to children through my Be Best initiative”.

Pieniądze uzyskiwane ze sprzedaży NFT na platformie należącej do Melanii Trump dadzą najmłodszym szansę opanowania umiejętności, które w dzisiejszych czasach można uznać za kluczowe. Chodzi między innymi o informatykę (naukę programowania). Ma to pozwolić dzieciom rozwijać się po opuszczeniu rodziny zastępczej.

„Through this new technology-based platform, we will provide children computer science skills, including programming and software development, to thrive after they age out of the foster community”.

Informacja o nowym projekcie pojawiła się między innymi na oficjalnym profilu Melanii Trump w serwisie Twitter (@MELANIATRUMP), który jest obserwowane przez ponad 1,7 miliona osób.

Przy okazji warto przypomnieć, że Donald Trump uważa bitcoina za scam.

Co sądzisz o nietypowym przedsięwzięciu byłej Pierwszej Damy USA?

Komentarze