Donald Trump uważa bitcoina za scam

Czego by się nie mówiło o byłym prezydencie USA, nie można odmówić mu tego, że jest stały w swoich poglądach. Przynajmniej tych dotyczących bitcoina.

Donald Trump po raz kolejny dał wyraz temu, że nie przepada za najpopularniejszą kryptowalutą. O ile jednak wcześniejsze wypowiedzi byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych wynikały z dużej zmienności aktywa, to teraz posunął się o krok dalej i użył określenia scam (oszustwo, przekręt).

Zdaniem Donalda Trumpa bitcoin wygląda na scam

Bitcoin po prostu wygląda na oszustwo. Nie lubię go. Chcę, żeby dolar był walutą świata.

Wypowiedź byłego prezydenta została zarejestrowana podczas wywiadu udzielonego dla stacji Fox Business.

Jeden z nielicznych, którzy wciąż wierzą w wartość dolara

Słowa Donalda Trumpa wbrew pozorom nie muszą sugerować, że miliarder jest z jakiegoś powodu wyjątkowo negatywnie nastawiony do bitcoina. Prawdopodobnie tak samo określiłby każdą inną walutę, która z coraz większym powodzeniem konkurowałaby z dolarem. W 2019 roku sugerował, że wszystkie firmy, które są związane z kryptowalutami, powinny wystąpić o przyznanie licencji bankowej.

W tamtym czasie chodziło przede wszystkim o Facebooka i jego wirtualną walutę Libra. W opublikowanych wówczas wiadomościach na Twitterze były prezydent przekonywał, że Stany Zjednoczone mają tylko jedną prawdziwą walutę i jest nią dolar. Donald Trump uznał go wówczas za solidny i niezawodny pieniądz. Wystarczył zaledwie rok, aby okazało się, jak bardzo się mylił.

Dlaczego bitcoin stale zyskuje na popularności?

Wiara w wartość dolara i walka z walutami, które mogłyby zagrozić jego pozycji, byłaby zrozumiała, gdyby nie nieprzerwany dodruk dolarów. Zaledwie wczoraj cytowaliśmy słowa Jimmy’ego Songa (programisty i autora związanego z kryptowalutami) na temat tego, że dodruk pieniędzy obniża ich wartość, przez co posiadacze amerykańskiej waluty są stale okradani.

Co sądzicie na temat przyszłości amerykańskiego dolara? Czy bitcoin ma szansę go zastąpić i stać się nową walutą dla świata, a jeżeli tak, to ile lat dzieli nas od tego wydarzenia?

Komentarze