Wieloryb bitcoin i jego tajemnica | O „oczywistych oczywistościach” często łatwo zapomnieć…

4 633
Jeden z najlepszych traderów na Bitfinex przyznał, że cały czas jest w posiadaniu pozycji na bitcoinie, której nigdy nie handluje. Pozycje krótkie są wykorzystywane przez niego jako hedge. Co implikuje taka wiadomość?

@ J0E007 to wieloryb bitcoin, który handluje na Bitfinex. Wielu uważa, że duzi gracze na rynku zwykle handlują znaczną większością swoich środków. Nic bardziej mylnego. Joe007 potwierdził, że ma podstawową pozycję w bitcoinie, której nie handluje. W rzeczywistości szorty są zawsze jedynie zabezpieczeniem jego podstawowej pozycji. Można przypuszczać, że dotyczy to również innych wielorybów bitcoin.

Pytanie o strukturę pozycji Joe007 przyszło od @IAmNomad. Trader odpowiedział, że w przypadku dużych, wygranych trade’ów nie obracał bynajmniej wszystkimi swoimi środkami. Joe zaznaczył, że jego pozycja zabezpieczająca nie znajduje odzwierciedlenia w tabeli wyników. Suma summarum pełny obraz zmian w portfolio „przerośniętego delfina” nie jest do końca jasny.

Phi…to chyba dobrze, że się zabezpiecza…Po co robić takie halo?

Niezwykłe w wyznaniu @ J0E007 jest to, że czasami jest on w stanie zdominować tabelę wyników wykorzystując shorty / longi jako hedge przeciwko swojej własnej – i tak już ogromnej pozycji.

Jak informowaliśmy Was wcześniej, ilość „hodlerów” bitcoin stale rośnie. Około 12,6 miliona BTC nie zostało ruszonych przez ponad 12 miesięcy. Ci hodlerzy to ludzie, którzy byli świadkami wzrostu kursu BTC z 3,5 tys. USD do ponad 13 tys. USD, a i tak nadal nie ruszali swoich monet. To pokazuje niezwykłą wiarę w przyszłe perspektywy kryptowaluty.

Ostatnie komentarze J0E007 zdają się wskazywać na psychologię największych graczy na rynku. Chociaż wieloryb bitcoin może wykonywać wiele krótkoterminowych ruchów, być może istnieje wśród tych uczestników rynku przekonanie o długoterminowym potencjale BTC. W tym przypadku shorty mogą po prostu istnieć jako hedge. Ten z kolei ma przynieść dodatkowe zyski podczas długiego oczekiwania na nowy rekord wszechczasów.

Przypadek @Joe007 potwierdza, że nikt o zdrowych zmysłach nigdy nie ładuje wszystkich środków w bitcoinowe trade’y. Rozsądne jest, by trzymać trochę środków z boku, aby uniknąć całkowitej likwidacji.

Zobaczcie, w jakich ciekawych kwestiach było ostatnio głośno o Joe007:

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze