13 000 000 000 $ „uwięzione” w bitcoinie | HODL!

5 358

12,58 miliona bitcoinów pozostało nietkniętych w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Retoryka HODL ma sie dobrze i nie straszna jej zmienność na rynku BTC.

Dane dostarczone przez BitInfoCharts pokazują, że inwestorzy trzymają aktualnie BTC o wartości 113 miliardów dolarów. Nie zniechęca ich przy tym znaczna zmienność kursu, który BTC notuje w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W 2019 r. cena bitcoina spadła z poniżej 3500 $ na początku roku do prawie 14 000 $ w czerwcu. Następnie obniżyła swój pułap o około 50% w ciągu kolejnych pięciu miesięcy. Na dzień dzisiejszy bitcoin kosztuje nieco ponad 9 000 $.

Carl Eric Martin złożył na swoim Twitterze nieformalny hołd hodlerom BTC, którzy niewzruszenie trzymają cyfrowe monety. Nie zważają oni na rajdy ceny w stylu: z 3500 $ do 13 800 $ i z powrotem.

Bitcoin jako cyfrowe złoto

12,58 miliona nieruszonych bitcoinów robi wrażenie. Jeszcze większe wrażenie robi to, gdy uzmysłowimy sobie, że ta ilość stanowi właściwie ponad dwie trzecie z 18 185 milionów BTC znajdujących się obecnie w obiegu. To również ponad połowa z 21 milionów monet, które kiedykolwiek zostaną wydobyte.

Firma inwestycyjna Grayscale i bank handlowy Galaxy Digital znajdują się wśród kilku firm i analityków kryptograficznych, którzy podłączyli się do narracji, że Bitcoin jest magazynem wartości tak silnym jak złoto.

Mike McGlone, starszy strateg ds. towarów w Bloomberg Intelligence wierzy, że czynniki makroekonomiczne będą prawdopodobnie stanowić silny kręgosłup dla ceny bitcoina.

„Bitcoin dojrzewa w kierunku cyfrowego store of value o wartości zbliżonej do złota. Warstwy wsparcia cenowego, rosnące zainteresowanie instytucjonalne i warunki makroekonomiczne podobne do tych, które pomagają w przypadku złota, powinny utrzymać wzrost ceny Bitcoin.”

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Jak długo HODLujecie już swoje bitcoiny? Zachęcamy do dyskusji.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze